Ze Znojma se juniorka vrací s prohrou

30. 8. 2015 | Redakce

Ani v šestém kole se naše juniorka nedočkala vítězství. Ve Znojmě pět branek obdržela, a přestože šancí měla dostatek, jen jedinou dokázala vstřelit.

6. kolo, neděle 30. 8. 2015, 16:30, MěS Horní park
Znojmo Znojmo
5:1
(1:0)

Znojmo: Konvalina – Zezula, Slavík, Morong, Celik – Stáňa (76. Holčapek), Alaca, Bogner (85. Kozynets) – Ledecký, Lapeš (84. Dedič), Yilmaz.
Dukla Praha: Vávra – Preisler, Bohánek, Mejdr, Troníček – Bezpalec, Farkaš (84. Cabejšek), Hajdarevič (55. Jakab) – Bezdička, Beneš (55. Petrák), Vokoun (55. Kolařík).
Branky: 33., 52. a 70. Bogner, 47. a 90+2. Yilmaz – 86. Kolařík. Rozhodčí: Proske – Kotík, Boček. ŽK: Beneš, Hajdarevič.
Diváci: 100

Do utkání vstoupil lépe domácí tým. Už po šesti minutách hry si dokázal vytvořit dvě gólové šance v podání Slavíka a Ledeckého. První střelu vyrazil Vávra, druhá skončila mimo tři tyče. O pět minut později se na opačné straně znojemského stadionu ocitl v šanci Beneš, který ale tečoval centrovaný míč jen do gólmana Konvaliny. Ve dvaatřicáté minutě se poprvé měnilo skóre. Znojemský Bogner dostal míč na pravý roh vápna, potáhl jej k bráně a z úhlu střelou ke vzdálenější tyči skóroval. Těsně před půlí mohl ještě vyrovnat Beneš, ale jeho branka nemohla být pro ofsajdové postavení uznána.

Začátek druhé půle se Dukle vůbec nevydařil. Hned z prvního útoku domáchích byl gól, když Yilmaz prokličkoval žlutou obranou a podél tyče poslal míč za Vávrova záda. Pět minut na to se skóre měnilo znovu. Po Bognerově bombě za hranicí vápna se gólman pražanů jen ohlédl. Po trojnásobném střídání se do šancí dostala i Dukla. Nejprve tečoval přihrávku z pravé strany Petrák, ale mířil těsně vedle tyče. Přesněji pak mířil Jakab, ale jeho ránu ze střední vzdálenosti, stejně jako následnou dorážku Petráka, dokázal Konvalina vyrazit. Čtvrtou ránu zasadil Dukle Bogner, který po brejku dorazil vlastní vyraženou střelu a završil tak svůj hattrick. Na 5:0 mohl z penatly zvýšit Yilmaz, jenže dloubákem přeloboval nejen Vávru, ale rovnou celou bránu. Dukla se v závěrečné desetiminutovce ještě snažila skóre alespoň kosmeticky upravit. Farkašovu střelu ještě Konvalina vytěsnit na břevno, Bezdičkovu ránu už ale jen vyrazil před sebe, odkud do sítě přesně mířil Kolařík. V nastaveném čase se hosté pokusili snížit ještě jednou. Na rohový kop vyslali i brankáře Vávru, který se pak ale nestihl vrátit a znojemští tak z protiútoku neměli problém upravit skóre na konečných 5:1.

Libor Pala: "Dnes to byl velmi zajímavý zápas. Byli jsme vyrovnaným soupeřem, ale nedokázali jsme proměnit gólovky, které jsme si vytvořili.

Do zakončení jsme se dostávali častěji než soupeř a věřili jsme, že dokážeme utkání otočit. Soupeř však ve druhém poločase začal útočit z rychlých protiútoků, kde několikrát chybovali naši stopeři. Díky těmto individuálním chybám se pak kluci dostali do psychického diskomfortu a zbytek utkání nezvládli."