Zasloužené vítězství slaví juniorka proti Spartě

9. 4. 2013 | Redakce

Pražské derby proti Spartě v podání juniorky skončilo vítězstvím 1:0. Branku vstřelil v závěru utkání Petar Kunič.

25. kolo, úterý 9. 4. 2013, 14:00, Juliska
1:0
(0:0)
Sparta PrahaSparta Praha

Dukla Praha: Štěpánek – Juroška, Podkul, Hrazdíra, Solař (65. Toman) – Farkaš (65. Milec), Micka (80. Grafnetr), Fryčer – Čapek, Kunič,Acosta. Trenér: Peřina.
Sparta Praha: Nguyen – Macháč, Breda, Neužil (80. Adamec), Nový (46. Záviška) – Holas, Pešek, Miskovič (46. Skopec), Mařík (46. Dobiáš) – Nedbal (70. Měska), Hájek. Trenér: Janoušek.
Branky: 90. Kunič. ŽK: 90. Skopec. Rozhodčí: Hrabovský – Nádvorník, Dobrý.

První desetiminutovka přinesla šanci pouze na straně domácích, když střílel Kunič. Jeho střela ale mířila nad branku. V patnácté minutě po pravé straně postupoval Hájek, místo střely zvolil přihrávku na nabíhajícího Maříka a to byl začátek konce slibné situace, míč skončil v rukou Štěpánka. Ve 22. minutě fauloval na hranici pokutového území Acosta Hájka, Sparta zahrávala přímý kop, kterého se ujal Mařík. Rozhodl se přihrát volnému Holasovi, který střílel z první k pravé tyči. Štěpánek vyrazil na roh, který hosté nevyužili.

Od pětadvacáté minuty se hrálo spíše ve středu hřiště, veškeré akce obou mužstev dospěly pouze k hranici šestnáctek. To ovšem neplatilo o průniku Čapka středem hřiště, který se poté rozhodl přihrát Kuničovi, ten však nezvládl zpracovat a tak si míč opět převzal Čapek a zkusil střelu z hranice vápna mířenou přímo do rukou Nguyena. Po rohovém komu, kteří domácí nevyužili, vystřelil po pěkné individuální akci Mařík. Jeho pokus ale Štěpánek bez potíží vychytal.

Druhý poločas začal v podobném tempu, přelévavou hrou ze strany na stranu a bez větších střeleckých šancí. Až 57. minutě vyslal Hrazdíra před sparťanskou obranu nabíhajícího Micku, který sám před brankařem přestřelil. Další vyloženou šanci měl Kunič, kterému prostrčil do vápna Čapek, tváří v tvář sparťanskému gólmanovi ale nedal. V 66. minutě, hned po vystřídání Solaře Tomanem, se druhý zmíněný ocitl sám před brankářem, ale střela šla opět vedle. Z následujícího rohového kopu, se po chybě brankáře dostal k téměř gólové hlavičce Kunič, ale mířil nad. Chvíli na to zkusil střelu z dálky Čapek.

I Sparta se dostala do zakončení, když z pravé strany prostrčil Měska Hájkovi, který trefil pouze Štěpánka. Další šance Dukly přišla o pár minut později. Milec střílel z 20 ti metrů do pravé šibenice, Nguyen parádně vyrazil na roh, který domácí nevyužili. V závěru měla tutovku i Sparta, Pešek trefil pravou tyč Štěpánkovi branky a následná dorážka už mířila nad. Zápas spěl k nerozhodnému výsledku, ale ve druhé minutě nastavení se trefil Kunič– 1:0 pro Duklu! Sparta se již nezmohla na odpověď a utkání skončilo vítězství naší juniorky!

Jaroslav Peřina: "První poločas jsme se trošku trápili, kdy jsme se nedokázali vyrovnat s nastavením, které měla Sparta. Byli jsme málo odvážní v zakládání přechodové fáze. Ve druhém poločase jsme to trošku upravili, jak jsme si řekli v kabině a začali pracovat lépe. Výhra 1:0 je zasloužená a myslím si, že to mohlo skončit i víc, protože jsme tam měli ještě tři nebo čtyři další šance. Zaplať pánbůh, že to tam v závěru spadlo."