Z Tachova s prohrou

6. 6. 2012 | Redakce

Ve středu 6. června předehrávala Juniorka Dukly poslední kolo na půdě Tachova. Utkání skončilo prohrou Dukly B 5:1.

30. kolo, středa 6. 6. 2012
Tachov Tachov
5:1
(2:1)
Dukla Praha BDukla Praha B

Tachov: Bobčík - Földeši, Tušl, Viterna, Hutta (37. Habart) - Dvořák, Mráz, Folejtar, Hudec - Čížek, Žemlička (37. Machač (72.Šácha).
Dukla Praha B: Štěpánek - Podkul, Skála, Hrazdíra, Hanousek Matěj - Milec (56. Vaida) , Frycer (59. Čapek), Ouedraogo - Svoboda, Pták (59. Kotlík), Micka.
Branky: 8. Viterna, 41. Hudec, 54. Folejtar, 58. Hudec, 69. Machač - 42. Svoboda

Dukla nastoupila na jaře poprvé v brance se Štěpánkem a v útoku s Ptákem z „A“ dorostu a dále z dorostu ještě nastoupil v záloze Milec.

Domácí hráli se zabezpečeným středem pole, z něhož vyráželi do útoku po pasech do křídelních prostorů a následovaly ostře centrované míče do pokutového území. Tato taktika domácím v zápase vyšla skvěle, k čemuž napomohla nedůsledná obranná činnosti mladíků Dukly a když se k tomu přidala komplikovaná útočná fáze a velmi dobrý výkon domácího brankáře Bobčíka, zrodila se vysoká prohra Dukly 5:1.

Domácí poprvé udeřili již v 8. minutě po rohovém kopu Mráze, kdy obrana Dukly nechala z bližšího rohu malého vápna nepokrytého stopera Viternu, který hlavou tečoval ostrý centr pod břevno a Tachov vedl 1:0.

To domácí povzbudilo, ale Dukla se otřepala a v rozmezí od 14. do 31. minuty si vypracovala tři gólové příležitosti s chutí hrajícím Mickou, ale těžké střely buď zlikvidoval výbornými zákroky domácí brankář Bobčík a když byl překonán, pak od tyče se střela odrazila zpět do hřiště.

Druhý gól domácích padl. ve 41. minutě, kdy po pasu do pravého křídla a následném centrovaném míči, zakončoval tvrdou střelou z voleje z levé spojky do vinglu domácí záložník Hudec - 2:0.

Dukla hned o minutu později, ve 42. minutě, snížila Svobodou po přihrávce Hanouska - 2:1.

Do kabin se tak šlo za stavu, který se mohl ještě ve prospěch Dukly otočit.

Ve druhém poločase domácí dále stačili pohyblivou obranou a důrazem v soubojích snahu Dukly o kombinační průniky zastavovat a vyrážet do smrtících kontrů. První se domácím podařil v 54. minutě, když hlavička nejmenšího hráče na hřišti, domácího středopolaře Folejtara dostala domácí do dvougólového vedení - 3:1.

Další branku pak po střele záložníka Hudce na 4:1 a poslední gól zápasu zaznamenal domácí útočník Hudec, který ve skluzu vystřelil ze 7 metrů po centrovaném míči z levé strany od levého záložníka Dvořáka, nastřelil tyč a odražený míč zasáhl na zemi klouzajícího střelce a od něj se míč odrazil do branky bezmocného Štěpánka.

Nedůslednost v obraně Dukly a nepřesnosti v poli a v útočné fázi se tak podepsaly pod nelichotivým výsledkem juniorky.