Výhra juniorů nad Jabloncem

31. 3. 2019 | Redakce

V rámci juniorské nadstavby se utkala v prvním zápase Dukla s Jabloncem. Domácím se na umělce na Julisce dařilo a už v prvním poločase si vytvořili výrazné vedení, zápas skončil naším vítězstvím 4:2.

1. kolo, neděle 31. 3. 2019, 10:15, UMT Juliska
4:2
(3:1)
JablonecJablonec

Dukla Praha: Šťovíček – Korček, Mašek, Dancák, Kott (46. Mentberger), Burget, Kovaľ (65. Kubeš), Djuranovič, Janko (77. Kolman), Krunert, Schneider.
Jablonec: Vajner – Štěpánek (58. Hajdo), Pour (74. Maqastena), Petržilka, Bělina, Landfeld (37. Díl), Urbánek, Haitl, Kebísek, Šohaj (69. Kozák), Horáček.
Branky: 10. Kovaľ, 24. Djuranovič, 36. Petržilka (vla.), 60. Djuranovič – 7. Horáček, 86. Maqastena.
ŽK: 5. Mentberger – 25. Pour, 80. Maqastena.
Rozhodčí: Leška – Nádvorník, Koval.
Diváci: 50

Do utkání vstoupili aktivně hosté ze severočeského Jablonce, kterým se povedlo rychle v 7. minutě skórovat. Jeden z jabloneckých obránců odkopl míč až na půli, kde čekal osamocený Vojtěch Horáček, který následně proběhl po pravé straně až před Šťovíčka a zakončil za jeho záda. Vyrovnávací gól padl už v 10. minutě. Poté co se dukelští usadili v před bránou Vajnera přišla nahrávka na pravou stranu Róbertovi Kovaľovi, který zakončil střelou k tyči. Druhý gól domácích padl ve 24. minutě po chybné rozehrávce jabloneckého brankáře Vajnera. Míč získal Uroš Djuranovič, který se následně dostal do správného úhlu a vystřelil do odkryté brány. Dukelští nepouštěli Jablonec k míči. Další akci rozjel centr od Korčeka, který poslal míč do pokutového území. Následná střela jednoho z domácích útočníků šla pouze do Vajnera. Ve 36. minutě už to ale gól byl, Šťovíček poslal krátkou nahrávku na jednoho z obránců, který nacentroval před bránu Jablonce, kde jablonecký Luboš Petržilka srazil míč do vlastní brány. První poločas skončil 3:1 pro Duklu po gólech Kovaľa, Djuranoviče a vlastním gólu Petržilky.

Druhý poločas začal opět gólem domácích. Po pár nahrávkách se míč dostal k Uroši Djuranoviči, který tak v utkání vstřelil svůj druhý gól. Po dlouhé době měli v 65. minutě míč také jablonečtí, Štěpánek poslal centr do pokutového území, nebezpečnou situaci ale zachránil Šťovíček. S blížícím se koncem utkání začali být hosté víc aktivní. Nakonec dokázali ještě snížit brankový rozdíl v 86. minutě po gólu Leonarda Maqasteny. Utkání skončilo 4:2 pro Duklu.

Tomáš Kulvajt: "Proti Jablonci jsme odehráli ofenzivně vydařené utkání. Po reprezentační pauze byla na klucích znát velká chuť a od úvodních minut jsme byli i přes obdrženou branku velmi aktivní. Proti předchozím utkáním jsme byli mnohem hladovější směrem do branky soupeře a tentokrát jsme naše šance dokázali i proměňovat. Z tohoto pohledu jsem byl velmi spokojený."