V posledním venkovním zápase juniorka nebodovala

18. 5. 2015 | Redakce

Juniorka Dukly prohrála v zápase hraném na stadionu Rudolfa Labaje 1:2. Po dvoubrankovém náskoku Třince dokázalo mužstvo trenéra Jaroslava Hynka pouze korigovat výsledek gólem Davida Bezdičky.

36. kolo, pondělí 18. 5. 2015, 16:00, Stadion Rudolfa Labaje
Třinec Třinec
2:1
(2:0)
Dukla PrahaDukla Praha

Třinec: Brych – Velner, Minařík, Čelůstka, Kubáň – Kantor, Samiec (79. Turoň), Kučera (72. Zimka), Martynek – Kamenčík (84. Králíček), Dedič (65. Gomola)
Dukla Praha: Vávra – Popovych (65. Kulikov), Bohánek, Troníček, Schindler – Mejdr, Zoubek (46. Vosátka), Farkaš, Hajderevič, Bezdička – Beneš (65. Brabenec)
Branky: 6. Velner, 26. Dedič – 72. Bezdička. Rozhodčí: Dresler – Antoníček, Vojkovský

V Třinci padla úvodní branka hned v 6. minutě, když se prosadil Velner po dobré kombinaci domácích a přízemní střelou otevřel skóre. V 11. minutě mohl opět skórovat Velner, ale naštěstí mířil po Kamenčíkově centru nad. Ve 20. minutě zahrávala Dukla standardní situaci z dobré pozice, Schindlerovu střelu ale nakonec tečovala třinecká zeď a brankář Brych míč vyrazil. Ve 26. minutě už měla juniorka Třince dvoubrankový náskok - Dedič střílel z otočky a zvýšil na 2:0. Ve 42. minutě mohlo být pro Duklu ještě hůř, ale Vávra vychytal Kamenčíkovu střelu a zabránil další změně skóre.

Druhý poločas začal šancí Třince, Dedič po rychlé otočce napálil balón na hostující bránu, Vávra jeho úmysl vytušil a balón vyrazil. V 54. minutě trefil aktivní Dedič tyč Vávrovy branky, od které se míč odrazil zpět do hřiště. Dukle se podařilo snížit v 72. minutě. Troníčkova střela se odrazila od tyče přímo k Bezdičkovi, který usměrnil míč za záda brankáře Brycha, který na střelu našeho ofenzivního hráče nedokázal reagovat. Třinec měl další šanci v 77. minutě, ale střela Gomoly šla těsně vedle branky Dukly. V utkání už další branka nepadla a Dukla tak vyšla ve svém posledním venkovním zápase letošní sezony bodově na prázdno.

Jaroslav Hynek: “Soupeř ve dvou gólových situacích perfektně využil své silové a výškové dominance. My jsme dokázali přes vysoký presink Třince přejít na útočnou polovinu a v dlouhých pasážích držet míč s tlakem na soupeřovo pokutové území. K přesné střelecké efektivitě to však nevedlo. Kontaktní gól jsme dali paradoxně z rychlého protiútoku. Byla to přiměřená odměna k předvedené hře. Na vítězství však naše nebezpečnost nestačila. I přes prohru můžeme mít dobrý pocit z odvedeného maxima a splnění herních záměrů. Na zkušenost Třince to však nestačilo, vytvořil si větší nebezpečnost a zaslouženě vyhrál.”