V malém pražském derby se Spartou junioři nebodovali

31. 3. 2014 | Redakce

V dnešním 29. kole Juniorské ligy se střetli naši mladíci s týmem Sparty. Ač poločas skončil vyrovnaným výsledkem 0:0, ve druhém poločase Dukla inkasovala dvě branky. Po snížení Gajeckého z 81. minuty se bohužel juniorům další branku vstřelit nepovedlo, a tak utkání skončilo prohrou 1:2.

29. kolo, pondělí 31. 3. 2014, 13:00, TC Sparta
Sparta Praha Sparta Praha
2:1
(0:0)

Sparta Praha: Nguyen – Kadlec, Matějka, Bederka, Hovorka, Hašek, Nečas (88. Kitanovič), Čavoš, Skopec, Hájek (84. Mejdr), Miskovič (46. Moravec).
Dukla Praha: Vávra - Kulikov, Preisler, Reiter, Hrazdíra - Brejcha, Bezpalec (62. Vrkoč), Bartůněk - Vopat, Jíra (62. Gajecký), Toman.
Branky: 54. Moravec, 66. Hájek - 81. Gajecký. Rozhodčí: Houdek - Kubr, Pastyřík.

První nebezpečná útočná akce patřila domácím, z pravého rohu pokutového území míč proletěl vedle branky. O minutu později přidal další střelu Nečas, ale i ta skončila neúspěšně. Pak se do útoku hrnula Dukla, Hrazdírovo zakončení však nebylo přesné a skončilo mimo bránu. Po chybě v obrany našich juniorů se sám před Vávrou ocitl Miskovič, míč však vletěl přímo do náručí brankáře. Do konce poločasu měla Sparta ještě jednu útočnou akci Miskovičem, ten obešel dva hráče Dukly a jeho střela minula levou tyč.

Druhý poločas začal příznivěji pro domácí. V 54. minutě se hlavičkou prosadil Moravec - 1:0. O dvě minuty později slušně vystřelil Nečas, míč těsně minul levou tyč. V 66. minutě se opět prosazuje Sparta, autorem branky byl Hájek - 2:0. V závěru poločasu dostala Dukla domácí pod tlak a snížila v 81. minutě brankou Gajeckého, kterému nacentroval Preisler.

Jaroslav Hynek: „Soupeř byl po většinu utkání lepší. Lépe kombinoval, vytvářel na nás tlak a my jsme se z toho prakticky nedostali do žádné hry. Sice si nevytvořil žádnou zásadní gólovou šanci, za to si vytvořil velkou řadu standardních situací, z kterých ty dvě branky dal. Po těchto brankách se stáhl do hlubšího bloku, pustil nás více do hry a nám se podařilo vytvořit několik standardních situací a několik zakončení, kdy jsme dali branku a trošku jsme ten zápas zdramatizovali a možná jsme mohli sahat i po remíze. Myslím si, že celkově výsledek odpovídá tomu, že Sparta byla lepší a to vítězství si zasloužila.“