V malém pražském derby nestačila Juniorka na Spartu

23. 11. 2015 | Redakce

V atraktivním souboji dvou pražských týmů měli navrch hostující sparťané. Dukla jim přes veškerou snahu nedokázala příliš konkurovat a tak utkání skončilo jasným výsledkem 0:6.

18. kolo, pondělí 23. 11. 2015, 13:30, UMT Mikulova
0:6
(0:2)
Sparta PrahaSparta Praha

Dukla Praha: Chudý – Cvrček, Bohánek, Bezdička (86. Cabejšek), Bezpalec, Farkaš (59. Petrák), Jakab, Mejdr, Havlíček (55. Schindler), Vokoun (55. Beneš), Troníček.
Sparta Praha: Kabele – Piško, Kadlec (82. Hovorka), Záviška (75. Špaček), Sáček (82. Rajmon), Kulhánek, Kitanovič (62. Císařovský), Čavoš, Surmaj, Matoušek (75. Cabadaj), Čapek.
Branky: 16. Čapek, 22. Surmaj, 56. Čapek, 71. Surmaj, 78. Cabadaj, 88. Špaček.
ŽK: 29. Jakab – 90. Čavoš.
Rozhodčí: Zadinová – Hrabovský, Šimáček.

První náznak šance byl na straně domácí Dukly. Bezdička vyslal kolem obránce po pravé straně Mejdra, který našel přesným centrem Havlíčka. Ten se sice dostal do zakončení, jeho střelecký pokus ale skončil v náručí Kabeleho. Skóre utkání otevřela hostující Sparta v 16. minutě. Čavoš zahrál rohový kop přesně na Davida Čapka, který nikým nechráněný dokázal poslat míč za bezmocného Chudého. Hned ve 22. minutě již měla Sparta dvoubrankový náskok. Záviška nacentroval z pravé strany, do pokutového území si dobře naběhl David Surmaj, který hlavou mířil pod horní tyč. Hosté nadále pokračovali v tlaku. Čapek si položil obránce a přihrál Matouškovi, který si se skákavým míčem poradil. Následnou střelu ale dobrým zákrokem zastavil Chudý.

Ve druhém poločase Sparta navýšila skóre na 0:3. Čapek se trefil zpoza velkého vápna přesně ke vzdálenější tyči. Brankář Dukly byl nucen předvést další dobrý zákrok v 67. minutě. Surmaj vypálil zpoza velkého vápna, Chudého ovšem nepřekonal. Stejný souboj těchto dvou hráčů se odehrál i o 4 minuty později, tentokrát však s jiným koncem. David Surmaj si naběhl za obranu, dlouhou přihrávku si zpracoval a následně přehodil vyběhnutého Chudého. Za dalších sedm minut byl již náskok hostů pětigólový. Císařovského střílená přihrávka došla až k Cabadajovi, který měl před odkrytou brankou lehkou úlohu. Konečnou podobu výsledku utkání dala Sparta v 88. minutě. Cabadaj zpracoval centr za obranu a vypálil. Střela mu ale příliš nesedla, míč se od Chudého dostal k Janu Špačkovi, který už neměl problém uklidit balón do sítě.

Libor Pala: „Sparta není náhodou na prvním místě tabulky. Mají kvalitu na každém postu. Nám nepomohl ani fakt, že jsme chtěli hrát v obraném bloku. První gól jsme dostali hned v 15. minutě po standardní situaci a poté se nám to celé především psychicky rozpadlo. Za celých 90 minut jsme asi jen dvakrát ohrozili brankáře. Přechodovou fázi jsme měli prakticky nulovou. Je to celé v hlavách hráčů. Soupeř byl lepší individuálně, byl rychlejší, silnější, pracoval dobře s míčem. Naší psychickou nevyrovnaností jsme soupeři nabídli tři nebo čtyři góly. Celkově byl soupeř jednoduše lepší po všech stránkách.“