Utkání s Libercem skončilo vítězstvím

27. 8. 2012 | Redakce

V pátém kole juniorské ligy zvítězili svěřenci Jaroslava Peřiny 3:2 nad týmem Liberce.

5. kolo, pondělí 27. 8. 2012, 17:00
3:2
(1:1)
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha: Štěpánek – Solař, Jeřábek, Hrazdíra, Hanousek – Micka (55. Pařík), Marič, Fryčer (27. Farkaš) – Shindagoridze (55. Svoboda), Kotlík (67. Pták), Jíra (55. Čapek).
Slovan Liberec: Kolář – Kmoníček, Patka, Butenin, Beníšek – Soběslav, Daniel (83. Dydowicz), Musiol (64. Šulc) – Drobílek (79. Leibel), Ndiaye, Půček (58. Černý).
Branky: 22. Marič, 72. Marič, Pták – 20. Půček, 48. Beníšek. ŽK: 59. Jeřábek, 76. Farkaš – 76. Drobílek, 88. Kmoníček a Ndiaye. Rozhodčí: Ratajová – Vnuk, Svoboda.

V první vážnější šanci zápasu našel liberecký Daniel v šestnáctce Drobílka, ale jeho střela byla sražena na roh. Následně Ndiaye z pravé strany centroval před branku Dukly, ovšem míč byl sražen na roh, který byl po menším závaru před Štěpánkem nevyužit.

Poté zahrozila Dukla, Patka zatopil malou domů svému brankáři, ale ten stihl míč ještě odehrát pouze k hráčům Dukly, ovšem střela Shindagoridzeho šla nad.

Ve 21.minutě propadl centr zprava obranou Dukly, k míči se dostal Půček, který poslal Liberec do vedení. Dukla však záhy odpověděla vyrovnávací brankou, kdy brankář Kolář neměl nárok na dalekonosnou střelu Mariče, která se odrazila od tyče do sítě.

Liberec ale nezůstal z vyrovnávací branky moc otřesen, Musiol vystřelil zpoza šestnáctky, ale Štěpánek střelu doprostřed chytil. Hlavním hrdinou následujících minut byl opět brankář Štěpánek, který vychytal tváří v tvář Ndiayeho a poté krásným zákrokem vychytal hlavičku Patky.

Druhý poločas začal nejprve nedorozuměním Štěpánka s Hanouskem, míč získal Ndiaye, ale šanci nevyužil. Další šanci už ale Liberec proměnil, po centru z pravé strany se krásně trefil Beníšek. Hosté i nadále hrozili, Půček ovšem po rohovém kopu střílel vedle.

Po několika šancích Liberce se osmělila i Dukla, Patrik Svoboda centroval na Mariče a ten nadvakrát prostřelil Koláře. Třetí branku Dukly vstřelil Pták, kdy po přihrávce za obranu přehodil libereckého brankáře a dal na konečných 3:2.

Poslední minuty utkání byly hodně nervózní, zejména z liberecké strany. Zákroky jeho hráčů byly ohodnoceny žlutými kartami. Dukla se však nenechala rozhodit a vítězství si pohlídala.

Trenér Jaroslav Peřina: "Přijel k nám velmi kvalitní soupeř,který byl první poločas aktivnější v zakončení a vytvořil si několik slibných šancí, ve kterých nás podržel Štěpánek. Dvakrát jsme prohrávali, utkání jsme otočili a toho si cením hodně. Kluci to odmakali a určitě nám to zvedne sebevědomí a je to povzbuzení do další práce."