8. kolo, sobota 28. 9. 2024, 12:30, Pardubice, Pod Vinicí
5:3
(0:1)

Pardubice: 1 Skokan Michal - 2 Šobáň David 3 Štefl Adam 4 Svoboda Martin (K) 6 Smrčka Daniel 9 Hloušek Antonín 10 Beránek Martin 11 Vrančík Kryštof 13 Jeřáb Šimon 14 Skala Daniel 16 Masařík Jakub 22 Pražák Dominik 7 Förster Lukáš 8 Holčapek David 15 Hrdina Václav 19 Hendrych Václav 21 Čvančar Vojtěch
Dukla Praha: Macháček Šimon - Kuntoš Patrik Čvirk DavidN Folprecht Michal Jirgl Jáchym Pospíšil Jiří Ford Taylor Mellion Denis Syneček Ondřej Čurda TomášN Novák Jakub (K) Nový Ondřej Jirgl Jakub Sixta Tobiáš Ledvinka David Gubinov Vladislav Pechar Ondřej
Góly: 6. Štefl (vlastní), 48., 62., 65. Hloušek, 49. Vrančík; 75. Ledvinka, 82. Nový (penalta)

V uplynulém víkendu jsme další mistrovský zápas sehráli na půdě Pardubic 🔴⚪. Po celou dobu zápasu jsme se přizbůsobovali hře na velice širokém hřišti, pozdě jsme přistupovali k protihráčům a celkově z nás šla nervozita, která byla poznamenána nepřesnostmi a chybami v obranné fázi. I za tohoto stavu jsme šli do vedení o jednu branku, když si domácí vstřelili vlastní gól. Toto vedení jsme udrželi do konce prvního poločasu díky velkému přispění našeho gólmana a také štěstí, které při nás stálo. Bohužel do druhého poločasu jsme nevstoupili vůbec dobře, kdy jsme během 15 minut obdrželi čtyři branky a vypadalo, že je po zápase. Opak byl pravdou, i za této situace začali kluci hrát sebevědomě a přehrávat soupeře. Dokázali jsme skóre dotáhnout a prohrávat o jednu branku, ale v 90. minutě soupeř rychlým protiútokem pojistil svou výhru 5-3. Velká škoda, že jsme začali hrát odvážně, až po obdržených brankách.

Trenér Pavel Papež po zápase řekl: „Tento zápas se nám vůbec nevydařil, i když jsme šli velice brzy do vedení díky vlastní brance domácích, našemu sebevědomí to nepomohlo a předváděli jsme nejméně výrazný výkon v této sezóně. Do konce prvního poločasu jsme dokázali toto těsné vedení udržet, jelikož při nás stála i dosti velká dávka štěstí, kdy domácí neproměnili několik ložených šancí, které buď špatně řešili, nebo je chytil náš brankář. Vstup do druhého poločasu byl ospalý a stejně jako v předešlých zápasech jsme velice brzy přišli o vedení. Nechali jsme si vstřelit čtyři branky a až poté jsme začali hrát, dokázali jsme skóre korigovat na rozdíl o jednu branku, ale tu srovnávací jsme nedokázali vstřelit, a naopak z rychlého protiútoku jsme naposledy inkasovali. Kluci určitě zaslouží pochválit za to, že to i za stavu 4:1 nevzdali a vydali své síly, aby s utkáním ještě něco udělali.“