Těsné vítězství juniorky

28. 8. 2011 | Redakce

Juniorka DUKLY se poprvé v této sezoně představila na domácím hřišti na Julisce. V utkání dvou odlišných poločasů zvítězila těsně nad FK Tábor 2 : 1 (2 : 0).

3. kolo, neděle 28. 8. 2011
Dukla Praha B Dukla Praha B
2:1
(2:0)
TáborskoTáborsko

Dukla Praha B: Sobek - Radoš, Preisler, Fitsay, Podkul - Marič (90´ + 1´- Hrazdíra), Tenkl, Farkaš - Kmoch (74´- Jelínek), Jíra, Čapek (84´- Freitinger). Trenér Jaroslav Peřina
Táborsko: Varyš - Kalášek, Charuza, Vavřina, Koutný - Nohava, Trněný, Šturma (46´- Pavličko), Rabiňák - Mach, Stoszek (60´- Rosůlek). Trenér Jan Klimek
Branky: 21. Čapek, 28. Jíra - 77. Pavličko. ŽK: 23. Radoš, 81. Marič - 61. Vavřina.
Diváci: 50

Do prvních příležitostí zápasu se dostala DUKLA zásluhou agilního Kmocha, který nejprve sám zakončoval ve 3. minutě střelou nad branku a v 9.minutě našel po úniku po pravém křídle na malém vápně Farkaše, jenže ten přestřelil. Hosté pak převzali iniciativu a ve 13. minutě musel zasahovat domácí brankář Sobek po střele Stoszka. O minutu později měl Tábor výhodu přímého kopu téměř z hranice velkého vápna, Šturmovu střelu na střed branky domácí brankář bez problémů kryl. V 18. minutě pronikl po levé straně Rabiňák, na jeho přihrávku však nedosáhl Stoszek. Po rychlém protiútoku na druhé straně poprvé udeřili domácí. Ve 21. minutě Kmochovu střelu stačil hostující Varyš vyrazit, poradil si i s Jírovou dorážkou, ale Čapek další vyražený míč usměrnil poprvé do sítě Tábora - 1 : 0.

Ve 24. minutě zahrávali hosté Trněným trestný kop a po něm Mach s tečí přestřelil branku DUKLY. Domácí kontrovali dvě minuty nato, když po spolupráci Kmocha s Maričem druhý jmenovaný po zpětné přihrávce mířil z první nad. Ve 27. minutě unikl obraně DUKLY Mach, ale jeho přihrávka prošla vápnem, aniž by našla adresáta. DUKLA odpověděla opět rychlým protiútokem a po spolupráci Farkaše s Jírou se ocitl Jíra sám před brankářem a zvýšil na 2 : 0. Pět minut poté mohl Tenkl zvýšit na rozdíl tří branek, jeho střela z trestného kopu z 25 metrů však orazítkovala pouze tyč. Hosté zahrozili ve 38. minutě. Charuza pronikl po pravém křídle, našel ve vápně Macha, který ale zamířil mimo tyče.V závěru poločasu se dostala do dvou šancí DUKLA. Nejprve po pěkné kombinaci zakončoval slabě Farkaš a Kmochovu ránu po Maričově uvolnění zblokovala hostující obrana.

Druhý poločas začal Tábor náporem. Jeho hře pomohla střídání, hned po přestávce nastoupil Pavličko, na poslední půlhodinu Rosůlek a oba byli přínosem. DUKLA se dostala pod tlak, začala zmatkovat a zbytečnými nepřesnostmi nabízela šance soupeři. Po závaru v 50. minutě mohl Stoszek zakončovat do opuštěné branky, jenže prováhal koncovku. Hned nato zatáhl po pravé straně Mach a Trněný ve vyložené šanci netrefil míč. Málo důrazné hlavičky Kaláška a Pavlička Sobek bez problémů kryl.V 60. minutě unikl po levém křídle Koutný, našel na malém vápně Trněného a ten opět minul ve vyložené šanci míč. O dvě minuty později chyboval domácí brankář v rozehrávce, Mach se však ukvapil se zakončením a přestřelil. Pak měl čtyři příležitosti během pouhých pěti minut ke skórování Rosůlek, třikrát byl na místě domácí brankář a jednou se o šanci připravil útočník Tábora sám špatným zpracováním. Domácí se během druhého dějství do ohrožení soupeřovy branky téměř nedostali, za zmínku stojí pouze Farkašovo vysunutí Čapka ze 72. minuty, jemuž zabránil v zakončení včasným vyběhnutím brankář Varyš. Hosté korunovali svoji převahu kontaktním gólem v 77. minutě. Po pěkné kombinaci na pravé straně převzal zpětnou přihrávku na hranici trestného území Pavličko a technickou střelou k levé tyči Sobkovy svatyně snížil na 2 : 1. DUKLU gól probudil. Marič našel křižným pasem Jíru, ten však s tečí přestřelil. V závěru utkání měl dvě velké příležitosti opět táborský Rosůlek. Nejprve těsně minul hlavou pravou tyč Sobkovy branky a v již nastaveném čase opět hlavou orazítkoval tyč opačnou. DUKLA tak se štěstím dokráčela ke druhému vítězství v sezoně, hosté se připravili o body sami neproměněním ani těch nejvyloženějších šancí.

Hodnocení trenéra Jaroslava Peřiny: "V prvním poločase jsme odehráli zajímavou partii, soupeř se na nás tlačil, ale my jsme trestali z rychlých brejků. Druhý poločas jsme se dostali pod tlak a hráči začali zmatkovat. Chyběl nám klid ve hře a zbytečně jsme pouštěli soupeře do šancí."