Předehra k derby: juniorka remizovala se Slavií B

18. 3. 2012 | Redakce

Před pondělním derby Dukla – Slavia se shodou okolností střetly juniorky obou celků v divizní skupině A. Utkání 17. kola skončilo na umělé trávě Mikulova výsledkem 2:2.

17. kolo, neděle 18. 3. 2012
Dukla Praha B Dukla Praha B
2:2
(1:1)
Slavia Praha BSlavia Praha B

Dukla Praha B: Sobek – Freitinger, Hrazdíra, Šmíd, Hanousek Matěj – Preisler, Marič (46. Skála), Farkaš – Svoboda, Jíra, Podkul (65. Heráň).
Branky: 30. Podkul, 90. Hrazdíra – 44. Milutinovič, 58. Mikula.

První střelecký pokus zaznamenala Slavia v 6. min., ale střela podhrotového záložníka Zmrhala z 9 metrů z úhlu skončila metr vedle branky Dukly. Druhý střelecký pokus Slavie v 7. minutě z 10 metrů již skončil na břevnu Dukly, střílel útočník Voráček a v 8. minutě nebezpečná skákavá střela pravého záložníka Proška již mířila na branku Dukly, ale Sobek nadvakrát kryl.

Dukla se poprvé dostala ke střele v 9. minutě Jírou, ale jeho střela v pádu z úhlu skončila nad brankou Slavie.

Ve 21. min. průnik dravého útočníka Voráčka zastavil nedovoleným způsobem Šmíd, za což dostal žlutou kartu a Slavia zahrávala z levé strany trestný kop, ale bez ohrožení branky Dukly. Naproti tomu ve 24. min. po neohroženém průniku Jíry, jej zastavil zezadu střední záložník Dembelée a Dukla z oblouku velkého vápna zahrávala trestný kop Farkašem: Jeho technickou střelu směřující k tyči v sedmičlenné zdi stačil stoper Hell hlavičkou odvrátit. Po půlhodině hry musel po špatném doskoku pro zranění střídat stoper Slavie Vodrhánek, nahradil jej Brůžek.

První gól zápasu padl ve 33. min., když míč přes hlavu na půli zahrál Svoboda, následný souboj o míč vyhrál Jíra, který našel za linií obrany kolmým míčem Podkula, který pak sám proti hostujícímu brankář Měsíčkovi zachoval chladnou hlavu a po zemi vstřelil vedoucí gól Dukly – 1:0.

Ve 36. min. získal míč v poli Marič, našel na levé straně Svobodu, ale jeho nebezpečnou střelu k pravé tyči stačil brankář Slavie vyrazit na roh.

Ve 41. min. se po centru z levé strany od levého obránce Sudka ocitl v gólové šanci levý záložník Slavie Vondráček, který mezi dvěma bránícími hráči Dukly z 9 metrů vystřelil jen těsně vedle branky Dukly.

V téže minutě Dukla odpověděla po přihrávce Svobody gólovou šancí Jíry, který ale z 9 metrů zvolil střelu z voleje a nastřelil jen vracejícího se obránce Slavie.

Slavia se přeci jen dočkala vyrovnání ve 43. min., to když po výkopu Sobka, který uklouzl, se k míči 30 m od branky Dukly dostal slávistický levý záložník Vondráček, našel křížem v pravé spojce podhrotového záložníka Milutinoviče, který si míč zpracoval a z 21 m k pravé tyči ostrou ránou nedal Sobkovi v brance Dukly šanci a vyrovnal na zasloužených 1:1.

V poslední minutě první půle ještě přinesl vzruch trestný kop z levé lajny z 25 m zahrávaný Maričem na zadní tyč, který však brankář Měsíček stačil konečky prstů vytáhnout na rohový kop.

Do druhé půle Dukly vystřídala v záloze Mariče Skálou. Slavia opět vstoupila do poločasu aktivněji než Dukla a již v 54. min. po nedorozumění v obraně Dukly přehodil obránce Mikula hlavou za 13 m Sobka v brance Dukly a dostal Slavii do vedení 1:2.

Slavia pak zklidnila hru a v 57. min. po rychlém protiútoku po pravém křídle vedeného rychlým Proškem zakončovala z 10 metrů podhrotovým záložníkem Zmrhalem jen ½ metru nad branku Dukly.

Dukla odpověděla v 67. min. Skálou, který se po přihrávce Freitingera uvolnil ve vápně Slavie přes bránícího Proška a z úhlu tvrdě vystřelil přízemní ránu, kterou brankář Měsíček na brankové čáře nadvakrát kryl. V téže minutě z protiútoku Slavie skončila tečovaná střela Zmrhala jen půl metru vedle branky Dukly.

V 72. min. po kolmém míči od záložníka Zmrhala zachraňoval před pronikajícím Proškem pádem pod nohy na hranici velkého vápna Sobek.

V 89. min. hosté na půli faulovali Jíru. Z následného trestného kopu zahrávaného Sobkem na vzdálené malé vápno, vrátil hlavou před branku Šmíd a pohotový Hradíra pod padajícím brankářem Měsíčkem vyrovnal na 2:2.

V poslední minutě zápasu pak musel pro zranění odstoupit D. Farkaš a následně rozhodčí ukončil zápas.

Jaroslav Peřina: „Body jsme získali trochu se štěstím, protože jsme vyrovnali v poslední minutě. V prvním poločase mělo naše mužstvo více ze hry, ale soupeř byl nebezpečnější. Ve druhé půli už měla více ze hry Slavia, která si také vypracovala větší počet brankových příležitostí. My jsme bohužel inkasovali dva góly po dvou individuálních chybách. Dnes určitě nejsem spokojený s herním výkonem. Neplnili jsme to, co jsme si před zápasem řekli, a nedokázali jsme soupeři vnutit náš styl hry. Spokojen jsem s tím, že jsme dokázali bojovat až do poslední minuty.“