Parádní vystoupení juniorky na Slavii

20. 11. 2016 | Redakce

Hráči Dukly si zastříleli v nedělním střetnutí na půdě Slavie. Šest úspěšných střeleckých pokusů zajistili dvougóloví Edmond, Kozel a Vopat. Částečně tak pomstili své kolegy z A-týmu.

14. kolo, neděle 20. 11. 2016, 10:15, Vladivostocká
Slavia Praha Slavia Praha
2:6
(0:3)

Slavia Praha: Řehák – Broukal (K), Routek, Veselý, Gilian, Král, Vavrouš (63. Schulz), Vávra, Souček, Jakab, Železník.
Dukla Praha: Hroššo – Luong Nguyen, Brejcha (28. Kozel), Barták, Podaný, Vlček, Preisler, Šahini, Vopat (K), Kaník, Edmond.
Branky: 65. Veselý, 73. Železník – 6. Edmond, 8. Edmond, 41. Vopat, 76. Kozel, 81. Kozel, 88. Vopat
ŽK: 62. Hroššo
Rozhodčí: Matějček – Šimáček, Poživil

Dukla překvapila domácí hned v 6. minutě. Míč za obranu dostal EMMANUEL EDMOND, obhodil si brankáře a poté dokázal v pádu zakončit přesně přes obránce do odkryté části branky. A ještě veseleji bylo o 2 minuty později a v hlavní roli byl opět nigerijský útočník. Další pěkný míč za obranu dostal EMMANUEL EDMOND, který několikrát naznačil sám před brankářem, kličkou doprava jej položil na zem a poté zakončil pohodlně do prázdné branky. Domácí měli svou první velkou příležitost v 17. minutě, kdy se středem hřiště vydal dopředu Alex Král, jehož počínání utlo až duo stoperů Dukly, které srazilo míč k Veselému, jenž ranou z první trefil levou tyč! Do kabin se šlo s tříbrankovým rozdílem. Po rychlé kombinaci se míč dostal na hranici penalty k LADISLAVU VOPATOVI, který pohotově technickou střelou nasměroval míč přesně k levé tyči.

Čtvrtý gól visel na vlásku po hodině hry. Hosté vyrazili do brejku, který přinesl obrovskou šanci. Na přízemní centr z pravé strany si naběhl Edmond, kterému v hattricku zabránil pohotovým zákrokem Řehák. Naopak se Slavii podařilo snížit v 65. minutě. Po akci Krále dostal přihrávku do ulice LUKÁŠ VESELÝ, který za obranou zvolil střelu po zemi na bližší tyč. O necelých 10 minut později skórovali Sešívaní znovu. Na levé straně se prodral jeden z hráčů domácích, který poslal přesný centr na LUKÁŠE ŽELEZNÍKA, jenž se otočil kolem svého strážce a prudkou ranou zamířil přesně do vzdálenější šibenice. Stav 2:3 však vydržel pouze 3 minuty. Šahini předvedl krásné sólo přes polovinu hřiště, dostal se až před branku, kde obešel i brankáře Řeháka a poté naservíroval míč zcela volnému DANIELU KOZLOVI, který neměl se skórováním žádný velký problém. O chvilku později si tentýž hráč zopakoval gólovou radost. Po narážečce se do vápna dostal Šahini, který přeloboval brankáře Řeháka a jeho pas kousek před brankovou čarou napálil do sítě pohotový DANIEL KOZEL. Definitivní tečku za úspěšným vystoupením učinili hráči Dukly těsně před koncem utkání. Po uvolnění Vlčka dostal míč do běhu Kozel, který se rozběhl kupředu a našel krásným centrem na zadní tyči úplně volného LADISLAVA VOPATA, jenž pohodlně nasměroval balón do opuštěné části branky.

Jan Roule: "V první řadě bych chtěl hráčům pogratulovat k cennému vítězství. Prezentovali jsme se organizovanou hrou, přímočarostí a obětavostí. Chtěl bych abychom si dnešního vítězství vážili a brali jako odměnu za pracovitost. Musíme si též přiznat, že byly v zápase momenty, které bychom chtěli řešit s větším nadhledem a větší herní přesností. Berme to jako námět k další práci a k našemu zlepšení aby dnešní vítězství nebylo bráno pouze jako ojedinělý úspěch."