Odveta proti Bohemce juniorce nevyšla

18. 9. 2016 | Redakce

Ve Vršovicích se v prvním poločase odehrála řádná přestřelka, která přinesla sedm gólů. Bohužel hned 5 z nich skončilo za zády hostujícího brankáře Czehowskyho. Druhé dějství už žádnou další branku nepřineslo a tak Dukla odjela poražena 5:2. O obě přesné trefy na straně hostů se postaral Edis Šahini.

7. kolo, neděle 18. 9. 2016, 11:00, Ďolíček | Zápas ON-LINE
Bohemians 1905 Bohemians 1905
5:2
(5:2)

Bohemians 1905: Došek – Brak, Křapka (46. Charvát), Hradecký, Rothe (K), Blecha, Xhuljo (46. Kostka), Grohmann (79. Horizrál), Vacík, Berger (46. Vaníček), Věchtík (69. Kučera)
Dukla Praha: Czehowsky – Luong, Brejcha, Brabenec, Šahini, Vopat (66. Gábor), Koval (46. Vlček), Hájek, Kaník, Miloševič (46. Stýblo), Kozel (K)
Branky:9. Luong (vla.), 28. Blecha, 32. Vacík, 33. Brak, 40. Blecha – 7. Šahini, 36. Šahini (pen.)
ŽK:35. Došek, 51. Charvát – 53. Brabenec
Rozhodčí:Ulrich – Blažej, Vasljuk
Diváci: 80

Do vedení šla Dukla hned z první vážnější akce zápasu, na jejímž konci byl úspěšný střelec EDIS ŠAHINI. Avšak dvě minuty po vedoucím gólu bylo vyrovnáno. Po rohovém kopu si nešťastně srazil míč do vlastní brány Luong Nguyen Bao. V následujících minutách byla Dukla aktivnějším týmem, ale do vedení šli domácí. Po centru se ve 28. minutě dostal do zakončení Filip Blecha, který hlavou překonal brankáře. O 4 minuty později nedokázala obrana Dukly zachytit náběh Petra Vaclíka, který v pádu poslal Klokany do dvoubrankového vedení. Ještě hůře bylo o necelou minutu později. Po centru z levé strany se ve vápně dostal k míči domácí Vojtěch Brak, který zamířil přesně. Naději pro Duklu vykřesal EDIS ŠAHINI, který se ve 36. minutě postavil k pokutovému kopu a tvrdou střelou snížil na rozdíl dvou gólů. Branková smršť pokračovala a ještě před přestávkou se radovali Zelonobílí, když se placírkou trefil Filip Blecha.

V úvodu druhého poločasu měli hráči Dukly šanci na opětovné snížení, jelikož zahrávali další penaltu. K její exekuci se postavil Daniel Kozel, avšak vršovickým dloubákem trefil pouze břevno a hlavičku jednoho z dobíhajících hráčů lapil do svých rukavic gólman Došek. V 64. minutě pálil Adam Vlček, ale domácího brankáře překonat nedokázal. Tým z Julisky se tlačil dopředu a snažil se s výsledkem ještě něco udělat, ale bohužel branky nepřicházely. Dvě minuty před koncem zastavil gólovou radost hostí zdvihnutý praporek pomezního a tak utkání skončilo vítězstvím domácích Bohemians 5:2.

Jaroslav Hynek: "Musím říct, že prvních 20 minut jsme hráli podle našich představ, i když jsme inkasovali ze standardní situace. Bohužel následujících 25 minut byla přehlídka chyb v naprosto základních věcech. Bohemka toho dokázala využít a proto padlo tolik branek. Do druhého poločasu udělala obě mužstva hned několik výrazných změn. Naše hra se ve druhé půli hodně zlepšila a byla jednoznačně ještě šance něco s výsledkem udělat, ale zkomplikovali jsme si to neproměněnou penaltou. Poté už to bylo složité, protože Bohmka se tím také trochu uklidnila. Na proměněné šance byli lepší domácí a proto vyhráli zaslouženě."