Na závěr sezony si juniorka zastřílela proti Teplicím

28. 5. 2017 | Redakce

Dukla ukončila sezonu Juniorské ligy osmigólovým zápasem proti Teplicím. Už po prvním poločase bylo skóre 4:0 pro domácí. Divoký druhý poločas stanovil konečný výsledek na 5:3. Zajímavé byly i 2 červené karty pro Teplické v závěru utkání anebo 4 gólové asistence Davida Douděry.

30. kolo, neděle 28. 5. 2017
Dukla Praha Dukla Praha
5:3
(4:0)
TepliceTeplice

Dukla Praha: Šťovíček – Luong (76. Vyleta), Hájek, Kaník, Šimek - Lauko (73. Gábor), Kozel (K),Stýblo (85. Greš) - Dancák, Douděra, Brabenec (69. Šahini)
Teplice: Švejda – Náhlovský, Berešík (62. Radosta), Svoboda, Knapík, Batryn (K), Zeman, Martirosjan, Vobecký (46. Šilhan), Šup, Zárybnický (46. Kováč).
Branky: 20. a 33. Brabenec, 30. Lauko, 43. Stýblo, 58. Šimek – 53. Knapík, 69. Šup (pen.), 77. Martirosjan
ŽK: 54. Brabenec, 68. Stýblo – 51. Berešík.
ČK: 89. Martirosjan, 90+1. Zeman.
Rozhodčí: Berka – Šimáček, Vít.
Diváci: 60

V utkání zaznamenaly první příležitost hostující Teplice. Po pěti minutách hry pálil z otočky Bartyn těsně nad břevno. Dukla si na svoji první velkou šanci musela počkat do 18. minuty, kdy po Kozlově vybídnutí trefil Brabenec z blízkosti tyčku Švejdovy brány. Hned o necelou minutu později se už domácí radovali. Douděra pronikl do pokutového území z pravé strany a následně doslova naservíroval gól do prázdné brány dobíhajícímu VOJTĚCHU BRABENCOVI. Dalším nebezpečím pro teplického gólmana byla Douděrova tvrdá rána z ostrého úhlu, kterou musel vyrážet. Dukla byla jednoznačně nebezpečnějším a lepším týmem. Potvrdil to po půlhodině Lauko, který málem využil toho, že hostující gólman neudržel míč v rukavicích, ale dukelský záložník mířil poté těsně mimo. Mrzet ho to však nemuselo příliš dlouho. K TOMÁŠI LAUKOVI se dostal odražený míč a ten jej krásnou střelou uklidil k tyči Švejdovy brány. Demolice Teplických pokračovala dál. Ve 32. minutě si duo Douděra Brabenec zopakovalo vzájemnou spolupráci, která předcházela první brance. VOJTĚCH BRABENEC poté opět uklidil míč do odkryté brány. A to ještě nebylo vše. LUKÁŠ STÝBLO si narazil s „vrchním asistentem“ Douděrou, následně vtrhl do šestnáctky a tvrdou ranou na vzdálenější tyč zvýšil před koncem poločasu na 4:0.

Na začátku druhé půle se hostům podařilo snížit. Stalo se tak zásluhou Jana Knapíka, který v nepřehledné situaci před Šťovíčkovou bránou dopravil míč do sítě. Pátý gól ve Švejdově síti visel ve vzduchu v 57. minutě, kdy zpoza vápna střílel Douděra a domácí brankář byl nucen předvést povedený zákrok. Za minutu již dosáhli domácí takzvaného „bůra“. DAVID ŠIMEK se dostal po sérii centrů na malém vápně ke střílené přihrávce od Douděry a vrátil Dukle náskok 4 branek. Na druhé straně hřiště měli zajímavou šanci i hosté, jenže Zeman v dobré pozici nevyužil zpětné přihrávky a jeho pokus zamířil vysoko nad. V 68. minutě odpískal rozhodčí pokutový kop za Stýblovu ruku. K exekuci se postavil Dominik Sup, a ačkoliv Šťovíček vystihl směr jeho střely, zabránit gólu nedokázal. Zajímavé utkání pokračovalo i nadále. Kozlova střela z prostoru uvnitř šestnáctky byla těsně před teplickým brankářem sražena mimo. Na dvougólový rozdíl snížil v 77. minutě po rychlém brejku David Martirosjan. Tentýž hráč viděl v 89. minutě po druhé žluté kartě červenou a musel předčasně do kabin. Navíc v 90. minutě obdržel rovněž červenou kartu další z teplických fotbalistů, Zeman.