Na závěr podzimu prohrála juniorka s Budějovicemi

27. 11. 2016 | Redakce

V posledním utkání Juniorské ligy před zimní přestávkou Dukla podlehla na domácí půdě Českým Budějovicím 1:4. Jediný gól domácích vstřelil Emmanuel Edmond, který se trefil již ve třetím z posledních 4 zápasů.

15. kolo, neděle 27. 11. 2016, 13:00, Mikulova
1:4
(1:1)
Č. BudějoviceČ. Budějovice

Dukla Praha: Řepa – Luong Nguyen (57. Bálek), Hájek, Barták, Vlček, Šahini (46. Brabenec), Stýblo, Vopat, Kozel, Kaník, Edmond.
Č. Budějovice: Rotbauer – Hric, Křiváček (86. Kubata), Tomášek, Vaněk, Řezáč, Bálek, Švantner, Frnoch, Krejčí, Blažek.
Branky: 33. Edmond – 35. Krejčí, 72. Bálek, 81. Řezáč, 90. Švantner
ŽK: 67. Tomášek
Rozhodčí: Ulrich – Fišer, Melichar
Diváci: 50

První půle začala šancí domácích. Emmanuel Edmond se doslova prodral až před bránu, kde mu Rotbauer zmenšil úhel a vyrazil míč na roh. Po půlhodině velmi dobře předkládal před bránu míč Vopat, ale ani jeden z jeho spoluhráčů na míč nedosáhl. Z dalšího ataku už branka padla. EMMANUEL EDMOND se individuálně prosadil proti dvěma obráncům a následně si poradil i s vybíhajícím Rotbauerem. Dvě minuty na to Budějovičtí srovnali. Po krásném centru ze strany se do zakončení protlačil Jan Krejčí a hlavou zblízka překonal Řepu. Velká paráda se málem povedla Edmondovi před koncem poločasu. Z dobrých 40 metrů se pokusil o chytrý gól překvapením gólmana Rothbauera, míč však nakonec skončil kousek vedle.

V 60. minutě se hostující Švantner dostal do šance, v pádu však zakončení uspěchal a sám před Řepou míč poslal nad bránu. Edmondovi v dresu Dukly nechybělo mnoho ke druhému gólu, ale v solidní šanci neprotlačil míč za záda brankáře Jihočechů. Ti udeřili vzápětí. Prodloužený míč propadl na zadní tyč k Lukáši Bálkovi a ten přesným volejem prostřelil Řepu. Třetí gól hostů přidal Michal Řezáč, jehož zakončení se štěstím zapadlo přesně k tyči Řepovy brány. V poslední minutě zápasu definitivně uzavřel skóre Švantner.

Trenér Jan Roule: "Dnešní utkání z výsledkového pohledu jednoznačně bereme jako ztrátu. Šli jsme do zápasu s tím, že chceme zakončil podzim třemi body a udržet se v horní polovině tabulky, protože máme cíl být na dostřel týmům nahoře. Zápas se vyvíjel dobře tím, že jsme dali gól na 1:0. Poté jsme ale vůbec neměli hru pod kontrolou. Nedokázali jsme soupeře přečíslovat, něco na něj vymyslet a vždy nám na něj něco chybělo. Dnes jsme propadali v komunikaci a organizovanosti. Bavili jsme se o tom, že za stavu 1:1 mohla přijít i červená karta, protože jsme šli sami na bránu, ale byla z toho pouze žlutá, Pár minut na to nás soupeř potrestal gólem. Poté už jsme byli hodně zbrklí a nepřesní. Nedokázali jsme navázal na výkon ze Slavie. Chtěli jsme dneškem výhru z minulého kola potvrdit, aby nebyla brána ojediněle, ale to se nám bohužel nepodařilo. Během utkání se nám zranili 3 hráči, kteří nastupovali do druhé půle hendikepováni, ale jsem rád že to "hecli" a šli do toho. Za to jim patří dík."