Na Julisce padlo šest branek, juniorka ale nebodovala

20. 4. 2015 | Redakce

Diváci, kteří dorazili na utkání Juniorské ligy Dukla Praha - 1. FK Příbram, viděli půltucet branek. Bohužel čtyři z nich padly za záda Vávry, středočeši si tak vezou z Prahy výhru 4:2. Nutno podotknout, že zápas rozhodl hráč s ligovými zkušenostmi - Pavel Fořt.

31. kolo, pondělí 20. 4. 2015, 14:00, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
2:4
(1:2)
PříbramPříbram

Dukla Praha: Vávra - Kulikova, Bohánek, Troníček, Schindler - Tetour, Hajdarevič, Koval (75. Farkaš) - Zoubek (75. Stýblo), Beneš (64. Gajecký), Mejdr (86. Toman)
Příbram: Kočí - Mareš, Ježdík, Tregler, Divíšek - Krameš - Moulis, Hlinka (87. Červeňák), Brandner, Junek (61. Laňka) - Fořt
Branky:16. Moulis, 36. a 61. (pen) Fořt, 87. Brandner - 28. a 46. Beneš. ŽK: 78. Ježdík, 79. Laňka. Rozhodčí:Novák – Arnošt, Hurych
Diváci: 100

V 10. minutě utkání měla Dukla první vážnější šanci v zápase, Kulikov se prodral kolem příbramského krajního beka, přihrál Benešovi, jehož zakončení uvnitř velkého vápna šlo vedle Kočího branky. Příbram se dostala v 16. minutě do vedení, nenápadnou střelu Brandnera ještě dokázal tečovat Moulis, brankář Vávra dokázal ještě reagovat, ale ani to nestačilo a míč se došoural za brankovou čáru Dukly. Ve 28. minutě se podařilo Dukle vyrovnat, po rychlém brejku se prosadil Beneš! Ve 30. minutě si posunul míč dovnitř vápna Moulis, jeho střelu, která šla doprostřed brány, musel nadvakrát likvidovat Vávra. Dukla ztratila ve 36. minutě před vlastním vápnem míč, čehož příbramští využili, akci hostů zakončil Fořt a poslal Příbram znovu do vedení.

Dukla hned v první minutě druhého poločasu vyrovnala a opět u toho byl Beneš, jenž zakončil pěknou kombinační akci domácích. V 60. minutě střílel z dobré pozice na hranici velkého vápna Hajdarevič, ovšem v mířil vedle. V 61. minutě byla nařízena penalta proti domácímu celku, ke které se postavil Fořt a s přehledem proměnil. Další šanci měla Dukla - Gajecký byl na hřišti sotva pár minut a mohl srovnat stav utkání, brankář Kočí dokázal výborně zareagovat. V 81. minutě mohl definitivně zpečetit výsledek Moulis, který z bezprostřední blízkosti Vávrovy branky střílel nad. V 87. minutě se už Příbram prosadila, konkrétně Brandner, který vstřelil branku po Krejčího přízemním centru.

Jaroslav Hynek:: Předvedli jsme úplně jiný výkon, než v posledním domácím zápase, kdy jsme po prvním poločase prohrávali 0:5. Utkání, bylo podle mě, vyrovnané, soupeř byl trošku aktivnější v prvním poločase než v tom druhém. Padlo hodně branek, nakonec s vítězstvím pro soupeře. Ale my jsme sahali minimálně po nerozhodném výsledku. Naše hra by si to i zasloužila. Někteří hráči by si ale měli odpovědět na otázku, zda fotbal vůbec chtějí hrát a jak ho chtějí hrát, protože jsme k bodu byli blízko a některé drobnosti, které nás trápí delší dobu a trénujeme je, hráči na to myslí, ovšem ne v ´mistráku´... Věřím, že to zase povede k nějakému zlepšení a že v dalším zápase na to vítězství už dosáhneme."