Juniorům se stále nedaří ukončit nepřiznivou serii

21. 9. 2015 | Redakce

Domácí utkání proti Příbrami neskončilo výsledkově příznivě. Ač měla Dukla v začátku utkání navrh, po vstřelení vyrovnávací branky, převzala Příbram otěže hry a ve druhém, ač vyrovnaném poločase, vstřelila druhou a zároveň vítěznou branku utkání. Dukla tak podlehla svému soupeři 1:2.

9. kolo, pondělí 21. 9. 2015, 13:00, Juliska
1:2
(1:1)
PříbramPříbram

Dukla Praha: Tetour – Mejdr, Troníček, Bohánek, Kozel - Bezpalec, Farkaš (75. Hajdarevič), Jakab - Vokoun (60. Petrák), Beneš, Havlíček.
Příbram: Kočí – Junek (72. Kilián), Končal, Tregler, Holý, Červeňák, Mareš, Brandner (90. Hušek), Hlinka, Barák, Kurtiashvili.
Branky: 7. Havlíček – 14. a 51. Barák. ŽK: 84. Bohánek – 73. Červeňák. Rozhodčí: Vlasjuk – Kříž, Vlček.

Dukla začala utkání více než dobře. Už v 7. minutě prošel Beneš přes tři hráče soupeře, posunul míč na Havlíčka, který levou nohou pálil přímo ke vzdálenější tyči. Domácí pokračovali ve své aktivitě, ale ve 14. minutě se hostující Příbrami povedl centr, který obrana odvrátila pouze k Barákovi, který nezaváhal a vyrovnal. Poté převzali iniciativu hosté, ale k vážnějšímu ohrožení branky do konce poločasu se nedostali, stejně jako domácí.

Druhý poločas otevřela v 51. minutě opět rychlá branka, tentokrát však na straně hostí, Barák včasným výskokem na centr překonal Tetoura a v dnešním zápase skóroval již podruhé. Po obdržení druhé branky a vystřídání se Dukla opět přihlásila o pozornost. Mejdr v souboji s brankářem vybojoval míč, přihrál Farkašovi a ten se snažil rychle trefit odkrytou branku, bohužel míč zastavil bránící protihráč. Nebezpečnou akci si připsala i Příbram, Končala centroval na Baráka, který hlavičkou mířil velmi přesně do branky, ale Tetour skvělým zákrokem míč vyrazil. Dukla se snažila v posledních minutách o závěrečný nápor a hru otevřela, vyústěním toho byla akce hostujícího Brandnera, ale Tetour, i když v protipohybu, dokázal míč zastavit. Příbram si z Julisky odváží plný počet bodů.

Libor Pala: „Soupeř byl tentokrát individuálně schopnější než my. Prvních 15. minut utkání bylo velice dobrých, dali jsme gól. Po vyrovnání jsme ale šli trošku do útlumu a zbytek první půle jsme dohráli v křeči. O půlce jsme se uklidnili, řekli jsme si zásady a kluci to druhou půlku plnili. Už jsme pro Příbram byli vyrovnanější soupeř, začali jsme hrát rychleji a byli jsme v osobních soubojích obětavější, jen škoda, že jsme nedali gól. Ale opět jsme inkasovali. Obě dvě branky jsme dostali po standardních situacích, což se nám nestává. Trošku to mrzí, protože ze hry si Příbram nevytvořila skoro nic a co měla, vychytal brankář David Tetour, který byl na lajně velice jistý.“