Juniorská přestřelka s Jabloncem skončila vítězně

28. 10. 2018 | Redakce

V deštivém podzimním dopoledni se odehrálo 13. kolo Juniorské ligy mezi Duklou a Jabloncem. V den stoletého výročí vzniku Československa byla šťastnějším týmem Dukla.

13. kolo, neděle 28. 10. 2018, 10:15, Kazín | Zápas ON-LINE
3:2
(0:0)
JablonecJablonec

Dukla Praha: Janda – Kott, Mašek, Kosík, Palacios (68. Schneider), Štursa (90. Neca), Šolaja (68. Mentberger), Krunert, Burget, Kolman (46. Kubů), Janko (85. Vyleta).
Jablonec: Richter – Petržilka, Štěpánek, Peřina, Bělina, Breda, Kozák, Haitl, Bulíř, Čvančara, Hajdo.
Branky: 54. Štursa, 68. Kubů, 73. Janko – 59. Čvančara, 64. Bulíř.
Rozhodčí: Orel – Koval, Flimmel.

Utkání se od začátku hrálo tzv. „nahoru dolu“. Zápas doprovázel silný déšť, kvůli kterému bylo hřiště v Kazíně podmáčené a kluzké. Hned v 7. minutě na to skoro doplatil jablonecký brankář Rychter, když mu při zákroku podklouzly nohy. Stejně tak když následně míč vykopával, po uklouznutí ho tak nedobrovolně odevzdal Dukle. Další šance pro dukelské přišla v 10. minutě, kdy se útočník Štursa dostal k míči ve vápně. Po obehrání obránce ale nedokázal sám překonat Richtera. V 17. minutě se dostal jablonecký Petržilka před Jandu, jeho centr ale dokázal na poslední chvíli zblokovat Burget. Další dobrý útok Dukly se pokusil ve 20. minutě zakončit William Palacios, u pravé tyče se ale podařilo Richterovi míč vyrazit. Ve 39. minutě měl Jablonec opravdu velkou šanci dostat se do vedení, když po přečíslení na Jandu zakončoval Kozák. Nepřesná střela ale minula bránu. Ještě ve 45. minutě mohla Dukla využít přímý kop. Rozehrávající hráč ale trefil pouze obranu. První poločas skončil bezgólově 0:0. Vyrovnaná hra s poměrně vyrovnaným počtem šancí se přesunula do druhého poločasu.

Ve druhé půli se na gól čekalo pouze 9 minut. V 55. minutě se Dukla dostala do vedení po výborné kombinaci ve vápně, kterou zakončil Štursa. Na odpověď Jablonce jsme opravdu moc dlouho čekat nemuseli. V 59. minutě po centru Patrika Haitla se míč dostal ke Čvančarovi, který už bez problémů zakončil do prázdné brány. Gólové trefy rozšířil Tomáš Bulíř v 64. minutě, který využil nepozornosti dukelské obrany a po přízemní střele dostal Jablonec do vedení. Jen o chvíli později už bylo ale opět vyrovnáno. Na osamoceného Matyáše Kubů poslal v 68. minutě míč William Palacios. Nekontrolovaný Kubů poté nekompromisně zakončil těsně k pravé tyči. A další gól přišel jen o 5 minut později v 73. minutě. Po střele Kristiana Janka míč tečoval jeden z jabloneckých obránců, se změnou směru nedokázal Richter nic dělat a Dukla šla opět do vedení. Jablonec se v posledních minutách pokoušel srovnat, v útoku ale zapomínal na obranu, díky které málem v 80. minutě vstřelil Kolman potvrzující gól. Gólově silný druhý poločas rozhodl o zápase, který skončil ve prospěch domácí Dukly 3:2.

Tomáš Kulvajt: "V prvním poločasu jsme si vytvořili několik dobrých šancí, které jsme však neřešili s dostatečným klidem a nechali tak vyniknout skvěle chytajícího brankáře hostí Richtera. V tom druhém se pak během dvaceti minut pětkrát měnilo skóre. Nejprve nás poslal do vedení Ondřej Štursa, hosté však během šesti minut po rychlých akcích skóre otočili. To samé se však povedlo i nám, když nejprve dorážkou srovnal Matyáš Kubů a o chvilku později zaznamenal Kristian Janko tečovanou střelou vítězný gól. Po dvou porážkách a třech remízách jsme tak slavili v kazínském azylu první domácí vítězství sezóny. V předchozích dvou zápasech se Spartou a v Hradci jsme naše velké šance proměňovat nedokázali, a proto jsem rád, že se nám tentokrát podařilo brankově prosadit. Byli jsme v koncovce důslední, prokázali pohotovost a měli jsme i trochou štěstí. To však přeje připraveným a to jsme tentokrát byli. Kluci ukázali charakter, když dokázali otočit nepříznivý stav utkání a dnešní výhra je zaslouženou odměnou za jejich pracovitost."