Juniorku přestřílela Sparta

4. 10. 2018 | Redakce

Výjimečně ve čtvrtek odpoledne odehrál juniorský tým Dukly domácí utkání v Kazíně se Spartou Praha. Herní kvality, které Sparta předváděla, byly bohužel i přes snahu Dukly nad naše síly.

11. kolo, čtvrtek 4. 10. 2018, 15:00, Kazín | Zápas ON-LINE
1:4
(0:2)
Sparta PrahaSparta Praha

Dukla Praha: Šťovíček – Mašek, Mentberger, Štursa, Šolaja (65. Schneider), Burget, Bezdička (78. Kolman), Bobál (34. Neca), Vyleta (C) (46. Kubů), Janko, Palacios.
Sparta Praha: Kotek – Dudl (84. Ambler), Maksić, Burda (C), Flak (78. Alić), Palečko (64. Chervak), Traore (78. Sláma), Cabadaj, Hájek, Albiach, Novotný.
Branky: 88. Štursa – 25. Traore, 43. Flak, 47. Albiach, 86. Novotný.
ŽK: 23. Palečko, 62. Burda, 74. Palacios.
Rozhodčí: Rejžek – Novák, Petřík
Diváci: 150

Sparta byla v dnešním utkání už od prvních chvil o krok napřed a hned v 5. minutě se pokusila skórovat po nebezpečné kombinaci před Šťovíčkovou bránou, akce ale nakonec skončila rohovým kopem. Domácí se i přes velkou herní převahu Sparty snažili o útok. V zámezí skončila střela Janka v 8. minutě. V 18. minutě se na útočnou polovinu vydal Bezdička, o balon ale přišel. Sparťanský gól na sebe nenechal moc dlouho čekat. Na začátku celé gólové akce ve 25. minutě byl Dudl, který vyvezl míč po levé straně do útočného pásma, kde jej přenechal Flakovi – následně na pravé straně šestnáctky volný Traore zakončoval pod břevno. Do první větší akce se Dukla dostala ve 35. minutě, kdy unikl Ondřej Štursa sparťanské obraně, nezvládl ale zareagovat na rychlý výběh brankáře Kotka. Další šanci neproměnil Štursa o minutu později. Ve 47. minutě přidala Sparta druhý gól. Osamocený Kristián Flak vyslal prudkou střelu z hranice pokutového území, se kterou si Šťovíček nevěděl rady. První poločas skončil za stavu 0:2 pro juniorský tým Sparty.

První gól druhého poločas vstřelil ani ne po 2 minutách hry Néstor. Po přesném centru do vápna na Néstora, který poté bez problémů vypálil míč za záda Šťovíčka. Néstor znovu pálil z přímého kopu ve 49. minutě a trefil břevno. Dukle se nedařil udržet míč, čehož sparťanský útok jasně využíval. Až v 74. minutě byla nařízena penalta pro Duklu, která byla proměněna, následně ale neuznána z důvodu držení protihráče. Další gól Sparta přidala v 86. minutě – Novotný se protáhl po chybě dukelské obrany pravou stranou hřiště a bez problémů zakončil do brány osamoceného Šťovíčka. V 88. minutě Dukla snížila skóre na 1:4 po úniku Štursy, ten po dobré kličce před Kotkem pouze dorážel do prázdné brány. Schneider se pokusil o snížení ještě v 90. minutě, bohužel neúspěšně. Zápas skončil za stavu 1:4 pro letenské, kteří měli téměř po celé utkání navrch. Dukelští měli v zápase pouhé 3 střely.