Juniorka zvítězila v Plzni

24. 11. 2018 | Redakce

Při sobotní dopoledni se na plzeňském stadionu v Luční ulici odehrálo 16. kolo Juniorské ligy, ve kterém se Dukla prosadila hned třikrát a zvítězila 3:1.

16. kolo, sobota 24. 11. 2018, 11:00, UMT Luční
Viktoria Plzeň Viktoria Plzeň
1:3
(1:1)

Viktoria Plzeň: Sváček – Hájek, Kepl, Pačinda, Bucha, Petr, Zeman, Svoboda, Pavlík (C), Bartůněk, Pek.
Dukla Praha: Šťovíček – Kott (C) (85. Mentberger), Mašek, Schneider, Kosík, Doumbia (75. Vyleta), De Almeida, Sousa, Kunert, Kolman (72. šolaja), Janko (67. Kubů).
Branky: 27. Bucha – 14. Janko (Almeida, Kolman), 51. Kolman (Mašek, Kott), 85. Kubů (Kott).
ŽK: 51. Bartůněk, 90+1. Bucha – 73. Kosík.
ČK: 36. Pačinda. br />Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Hrabovský.

Utkání začalo lépe pro dukelské, kteří se mnoha akcemi snažili dobýt Plzeňskou bránu. Ta správná chvíle přišla ve 14. minutě, když Kristian Janko přijal nahrávku do vápna od De Almeidy a pak bez problému zakončil za záda plzeňského gólmana Sváčka, Dukla vedla 1:0. Veškeré plzeňské akce skončily dříve než začaly. Teprve ve 20. minutě při kombinaci Kepla a Pačindy se otevřela dukelská obrana, Pačindovo smolné zakončení ale skončilo pouze za bránou. O 8 minut později už se plzeňští z gólu radovat mohli. Pavel Bucha si vytvořil místo ve vápně a střelou, která se odrazila od pravé tyče, vstřelil první plzeňský gól. Ten domácí opravdu hodně nakopl. Další střelu si připsal ve 34. minutě Martin Petr, jeho pokus ale dokázal vyrazit Šťovíček do autu. Plzeňskou hru srazil odchod Erika Pačindy kvůli druhé žluté kartě, domácí tak od konce prvního poločasu hráli v deseti. Ještě ve 42. minutě Štěpán Krunert dvakrát za sebou pokoušel brankáře Sváčka, ten ale pohotově zasahoval. První poločas skončil remízou 1:1.

Do druhé poločasu vstoupila Dukla opět gólově. Svůj tým dostal do vedení Vojtěch Kolman, který si vyčkal na správný moment a následně zakončil do pravé šibenice. V 59. minutě měli domácí šanci na samostatný únik. Při rozehře od vlastní šestnáctky si nepozorovaně naběhl na půli Svoboda. Špatně přijatý nákop ale následně dohnali dukelští. V 65. minutě tečoval Štěpán Krunert míč k Vojtěchu Kolmanovi, ten byl ale pomalý a míč nedobrovolně přenechal Sváčkovi. Jasnou šanci se pokusil proměnit v 70. minutě plzeňský Bucha, který si našel pas od Arzbergera, nakonec bránu pouze minul. O výsledku utkání rozhodl Matyáš Kubů, který potvrdil třetím gólem vítězství Dukly. Balón mu připravil z pravé hranice pokutového pásma Kott. Utkání skončil vítězstvím Dukly na plzeňské půdě 3:1.

Tomáš Kulvajt: "Zápas byl od začátku vyrovnaný. Domácí hráči i my jsme si dokázali vytvářet dobré příležitosti. Po našem vedoucím gólu Kristiana Janka jsme mohli skóre navýšit, což se nám v dobré šanci nepodařilo. Po vyrovnávacím gólu Plzně jsme měli do poločasu ještě další možnost jít znovu do vedení, kterou jsme ale nevyužili. Díky vyloučení domácího Pačindy před poločasem se v tom druhém změnil obraz hry. Domácí se zatáhli do hlubšího bloku, který se nám však podařilo překonat hned v 51. minutě pěknou akcí středem a skvělé ráně Vojty Kolmana do šibenice. I v dalším průběhu jsme se snažili překonat kompaktní blok domácích, kteří naopak vyráželi do nepříjemných kontrů. V závěru pak více otevřeli hru ve snaze vyrovnat, čehož jsme využili jedním z brejků. Od poloviny hřiště jsme se řítili v šesti hráčích proti jedinému obránci. Tomáš Kott přesně uvolnil Matyáše Kubů, který umístěnou střelou pečetil naše zasloužené vítězství. Jsem rád, že v oboustranně ofenzivním utkání jsme potvrdili dobrou formu z posledních týdnů a znovu na ni navázali herně i výsledkově."