Juniorka zvítězila podruhé za sebou

14. 8. 2014 | Redakce

Po vysoké výhře v derby s Bohemians se juniorce Dukly podařilo získat znovu tři body. V dohrávce třetího kola porazili naši mladíci své vrstevníky z Hradce Králové 3:1.

3. kolo, pondělí 11. 8. 2014, 14:00, Juliska
3:1
(1:1)
Hradec KrálovéHradec Králové

Dukla Praha: Vávra - Kulikov, Jeřábek, Toman (76. Moravec), Schindler - Tetour, Brejcha, Bezpalec (86. Volek) - Bezdička (68. Zoubek), Gajecký (46. Reiter), Vopat
Hradec Králové: Jehlička - Zezula, Vyšehrad, Drozd, Kratochvíl - Káva, Týfa (70. Hynek), Kopřiva, Vobejda, Heger - Vágner
Branky: 5. Tetour, 65. Bezdička, 90. Vopat - 36. Káva.ŽK: 74. Schindler, 79. Kulikov - 79. Vobejda.Rozhodčí: Lerch – Trska, Musil

Hned v 5. minutě se domácí ujali vedení. Vopat vybojoval míč na útočné polovině, prokličkoval se do vápna a předložil přihrávku na levou stranu na Tetoura, který s přehledem poslal míč do sítě. Hradec mohl kontrovat o deset minut později. Kratochvíl prošel z levé strany až do vápna a poslal míč před branku Vávry, tam ale nedokázal zády k brance zakončit Drozd. Hradec následně kopal roh, ze kterého se ale do šance nedostal. Dukla mohla navýšit svoje vedení ve 23. minutě - Bezdička na levé straně vybojoval míč, přihrál do vápna Gajeckému, ten ale ve skluzu střílel vedle tyče. Ve 28. minutě propadl tečovaný Kratochvílův centr za obranu domácích, k míči se dostal Drozd, ale měl to na dlouhou nohu a zamířil jen do boční sítě. Hradci se ale nakonec podařilo vyrovnat, ve 36. minutě se prosadil Matěj Káva, kdy z bezprostřední blízkosti nedal střelou pod břevno Vávrovi šanci. Ve 43. minutě vyslal dalekonosnou střelu Vobejda, která byla ještě tečována jedním z obránců, naštěstí šel tento pokus do míst, kde stál Vávra.

První šanci druhé půle si vypracovalo mužstvo z východních Čech. Vágner poslal obloučkem za obranu Kávu, který si míč dobře zpracoval, následně ale vystřelil těsně nad branku. Dukla se v 65. minutě dostala znovu do vedení, krásnou střelou se o druhou branku domácích postaral David Bezdička! V 78. minutě měla šanci opět Dukla. Moravec poslal přesný centr na zadní tyč, kde stál Zoubek, od něj se míč ale jen odrazil směrem k hostujícímu gólmanovi. V 79. minutě měl plné ruce práce s rozvášněnými hráči sudí Lerch, kdy Vobejda zasáhl po odehrání míče kotníky Kulikova, který si nenechal nic líbit a vznikla potyčka, kterou ale zkušený sudí vyřešil žlutou kartou na obou stranách. Ke konci zápasu vyslal tvrdou střelu na hradeckou bránu Volek a řádně vyprášil Jehličkovy rukavice. Co se nepovedlo Volkovi, to se podařilo Vopatovi, který v samotném závěru utkání zvýšil na konečných 3:1.

Jaroslav Hynek: "První vítězství na Julisce, za které jsme určitě rádi. I o to víc, že jsme vyhráli minulý týden na Bohemce. Dnes jsme podali možná ještě lepší výkon, i když celý zápas na to vítězství nevypadal. Po slibném začátku, kdy jsme vstřelili vedoucí branku, tak zhruba po deseti minutách jsme začali dělat spoustu chyb, bylo tam spoustu nepřesností a soupeř byl do konce prvního poločasu lepším týmem. Ale následně, co jsme si řekli o poločase, co musíme zlepšit, tak jsme zlepšili. I když byl ten zápas poměrně vyrovnaný, tak jsme šli za vítězstvím, dali jsme na 2:1 a po druhé brance jsme hodně kontrolovali míč, měli jsme tam dostatek dobré kombinace a nakonec jsme dokázali vstřelit třetí branku."