Juniorka zvítězila nad Českými Budějovicemi

24. 2. 2019 | Redakce

V neděli dopoledne se odehrálo 19. kolo juniorské ligy mezi domácí Duklou a týmem z Českých Budějovic. Dukla měla v celém zápase navrch a získala tři body za výhru 4:2.

19. kolo, neděle 24. 2. 2019, 10:15, UMT Juliska
4:2
(2:0)
Č. BudějoviceČ. Budějovice

Dukla Praha: Hruška – Douděra (46. Schneider), Kosík, Mašek, Dancák – Kott, Vyleta (46. Janko), Krunert – Kolman (82. Korček), Hadaščok (46. Burget), Ullman (69. Šolaja).
Č. Budějovice: Luksch – Ardamica, Bouguetouta, Jáša, Kalousek, Kočí, Krejčí, Lindák, Matoušek, Pouček, Tomášek. Náhradníci: Oliva – Collin, Jiráň, Bartos.
Branky: 22. Ullman, 25. Krunert, 57. Burget, 80. Kolman – 48. Bouguetouta, 71. Lindák.
ŽK: 63. Burget, 82. Kosík – 24. Tomášek, 53. Krejčí.
Rozhodčí:
Diváci: 61

Utkání začal lépe pro Duklu, hned po úvodní rozehře se jednoduše dostala na útočnou polovinu. I přesto se českobudějovičtí drželi dlouho v tempu hry. Ani po rohovém kopu Davida Douděry ve 14. minutě se nepodařilo domácím dostat míč k Lukschovi. Až ve 22. minutě přišla první střela od Ondřeje Ullmana, která zároveň skončila gólem. Jen o 3 minuty později se dostal Štěpán Krunert k přímému volnému kopu a několik diváků na Julisce vidělo fotbalovou krásu, protože Krunert míč nasměroval přesně pod břevno, brankář hostů se stačil jen ohlédnout a bylo to 2:0. České Budějovice se dostávaly do útoku spíše z brejků, pohotová obrana Dukly ale dokázala veškeré šance zastavit. Rychle přišla také třetí střela Dukly. Vojtěch Hadaščok se pokoušel zakončit z hranice pokutového území, míč šel ale nad bránu. Ve 35. minutě se dostal Mašek středem až před pokutové území, odkud nahrál nabíhajícímu Ullmanovi, ten ale přestřelil. Ještě před koncem prvního poločasu vyběhlo duo Kott - Hadaščok do rychlého úniku, příliš brzkou nahrávku Tomáše Kotta však Hadaščok nedokázal zachytit. První poločas skončil bez jediné střely Českých Budějovic za stavu 2:0 pro Duklu.

Druhý poločas byl gólově zajímavější. Hned v 48. minutě snížil vedení Dukly Adam Bouguetouta. Gól dostal hru hostů do tempa, i přesto Dukla opět šla do dvoubrankového vedení. V 57. minutě vstřelil třetí domácí gól David Burget. O chvíli později předvedli dukelští opět závar před bránou Luksche, do zakončení se dostal Vojtěch Kolman, který míč pokryl. V 69. minutě rozehrával rohový kop Tomáš Kott, v předbrankovém prostoru míč hlavičkoval Kolman, ještě před brankářem ale do střely zasáhli českobudějovičtí obránci. V 71. minutě opět Budějovice snížily na rozdíl jednoho gólu po střele Martina Lindáka. Dukla ale stejně jako na začátku druhé poločasu zvýšila vedení na rozdíl dvou gólů po trefě Kolmana. Burget si vykličkoval v 84. minutě střeleckou pozici, následná střela mířila nad bránu. Utkání skončilo vítězstvím Dukly 4:2.

Tomáš Kulvajt: "Utkání mělo jiný charakter než naše jarní premiéra s Libercem. Hráli jsme mnohem odhodlaněji a i v osobních soubojích jsme se chovali výrazně lépe. Dvě vstřelené branky nám pomohly do dalšího průběhu. Vstup do druhého poločasu nám totiž nevyšel a brzy jsme inkasovali kontaktní gól. Ten nás naštěstí probral a začali jsme hrát opět aktivně a brzy jsme soupeři znovu odskočili na rozdíl dvou branek. Mohli jsme přidat další góly, bohužel jsme znovu inkasovali. Naštěstí jsme po další akci potřetí zvýšili na dvougólový rozdíl a závěr již kontrolovali. Celkově jsme zápas zvládli velmi dobře, vytvořili si množství šancí a podali velmi dobrý kolektivní výkon, kterému přispěla i všechna střídání."