Juniorka zahájila týden domácí výhrou nad Karvinou

20. 5. 2019 | Redakce

Zápas předposledního kola nadstavby Juniorské ligy se původně měl hrát na hlavním hřišti na Julisce, kvůli vytrvalému silnému dešti a podmáčenému hřišti byl ale přesunut na vedlejší umělou trávu. Dukla byla před zápasem na třetím místě skupiny o umístění, Karviná na devátém.

8. kolo, pondělí 20. 5. 2019, 14:00, Juliska
4:3
(1:0)
MFK KarvináMFK Karviná

Dukla Praha: Šťovíček – Mašek, Kosík (C), Krunert, Mentberger (68. Lauko), Dancák (54. Janko), Korček, Šolaja, Kolman, Vyleta (54. Kott), Schneider.
MFK Karviná: Tichý – Hladík (81. Sembol), Putyera, Dramé, Wala, Hejda, Gros, Hujo (72. Ceniga), Fokaidis (C), Uchronski, Suchan.
Branky: 23., 78. a 80. Kolman, 66. Korček – 46. Wala, 50. Fokaidis, 89. Fokaidis. ŽK: 73. Mašek, 88. Schneider – 35. Fokaidis. Rozhodčí: Melichar – Flimmel, Koval.

Dukla táhla svou první akci v 7. minutě po pravé straně, zakončení Vylety ale mířilo nad bránu. V 11. minutě pokusně, avšak nepříliš razantně vystřelil karvinský Hladík, Šťovíček ho bez problémů vychytal. V 19. minutě už vypadala šance hostů nebezpečněji, prudkou ránu Waly ale dukelský brankář opět jistil. O minutu později neměl úspěch ani dukelský Schneider. Ve 23. minutě se měnil stav poprvé, po pěkné akci z levé strany se do vedení 1:0 dostala Dukla, úspěšným střelcem byl Vojtěch Kolman, který vymetl spodní roh brány. Vysoko nad bránou skončila střela Karviné ve 33. minutě. Rohový kop Dukly ve 42. minutě v ohrožení branky soupeře nevyústil, Schneider ani Vyleta svými pokusy balon do brány neprotlačili. Dukla si počínala v prvním poločase aktivněji než soupeř, což jí také přineslo vedení, jinak probíhala úvodní půle v pomalejším tempu, zejména kvůli hustému dešti.

Druhý poločas měl ale velmi rychlý začátek, hosté totiž ukázali, co to znamená dobrý vstup. Ve 47. minutě Karviná vyrovnala na 1:1, branku vstřelil Vojtěch Wala. Ve 49. minutě letěla moc vysoko střela Suchana, o minutu později měla Karviná roh, i ten vypadal nebezpečně, Štovíček ale bránu uhájil. Počasí se konečně umoudřilo. V 51. minutě tlak hostů vyústil ve druhý gól. Střelec prvního gólu Karviné Wala nacentroval do vápna Fokaidesovi, který našeho položeného brankáře úspěšně přeloboval, bylo to 2:1 pro hosty. V 66. minutě byl nařízen po faulu v pokutovém území penaltový kop pro Duklu. Jeho úspěšným vykonavatelem byl Filip Korček, který vyrovnal na 2:2. A v 78. minutě strhla Dukla vedení opět na svou stranu, po rohovém kopu se hlavou prosadil Vojtěch Kolman. Zběsilé tempo druhého poločasu pokračovalo. V 82. minutě po dlouhém centru z pravé strany vyskočil do vzduchu opět Kolman a hlavou zavěsil na 4:2, čímž zkompletoval hattrick. Vypadalo to, že za tohoto stavu se hráči také rozejdou, Dukla ale svým faulem dala ještě soupeři výhodu pokutového kopu v 90. minutě. Ten proměnil Fokaidis a upravil stav na konečných 4:3.

Tomáš Kulvajt: "Poslední domácí zápas sezóny jsme chtěli odehrát na hlavním hřišti na Julisce, předzápasová průtrž mračen nám však možnost zhatila a tak jsme museli na vedlejší umělku. Zápas samotný byl podobný počasí – jako na houpačce. Slušně zvládnutý první poločas a jednobrankové vedení, úvod druhého poločasu jako ze špatného filmu – dva inkasované góly v rychlém sledu a nastřelená tyč. V minulosti se klukům několikrát povedlo podobný nepříznivý průběh zápasu otočit a v pondělí byl přesně ten zápas, kdy jsem věřil, že se jim to povede znovu. Třemi brankami zvrátili průběh utkání na naši stranu a ani penalta karvinských v poslední minutě nezměnila nic na našem zaslouženém vítězství."