Juniorka začala jaro prohrou s Hradcem

18. 2. 2013 | Redakce

Sahali jsme po bodu, ale gól z 91. minuty zhatil naději na bodový zisk. Juniorka nakonec prohrála 1:2.

18. kolo, pondělí 18. 2. 2013, 14:00, hř. Chudonice
Hradec Králové Hradec Králové
2:1
(1:1)

Hradec Králové: Vízek - Hock, Shejbal, Bláha, Krolop (91. Novák), Ptáček (67. Bodlák), Krčál, Hofman (78. Krejčík), Doležal, Novotný "K", Furik
Dukla Praha: Štěpánek - Grafnetr, Jeřábek, Hrazdíra, Pařík (22. Milec) - Fryčer, Farkaš, Acosta (57. Micka) - Svoboda, Kotlík (82. Mazánek), Čapek "K".
Branky: 32. Krčál, 90+1. Bláha - 35. Čapek. Rozhodčí: Ondřej Lerch - Petr Blažej, David Hock.

Začátek prvního poločasu nabídl vyrovnanou hru. Kolem sedmé minuty se Dukla usadila před soupeřovou brankou a po autovém vhazování dokonce míč skončil v pokutovém území, ale hradecký brankař šanci vychytal. V devatenácté minutě střílel Pařík, ale rána šla přímo do rukou gólmana a co víc, Pařík musel střídat kvůli problému s kotníkem. Od té chvíle se Dukla dostává pod tlak, nejprve Furik přízemním centrem nahrál před branku Štěpánka, kde nebezpečí odvrátil jeden z obránců. Ve 32. minutě se však po rozehrávce dostal k míči Krčál, který střelou z dálky trefil levou šibenici - 1:0. Dukla s odpovědí dlouho nečekala a hned ve 35. minutě po kombinaci Čapka se Svobodou, první jmenovaný vstřelil vyrovnávací branku.

Druhé dějství přineslo první vážnější šanci v 52. minutě, ale brankář Štěpánek si poradil se střelou z 11 metrů. O tři minuty později chytil Štěpánek další střelu, tentokrát zneškodnil Krolopův pokus. Dukla poté držela míč na svých kopačkách, ale větší šanci si nevytvořila. V 71. minutě střílel hradecký Krčál zpoza vápna, ale míč šel vysoko nad Štěpánkovu bránu. Podobná situace se opakovala o několik minut později – znovu Krčál a znovu nad.

V posledních deseti minutách utkání bylo k vidění několik šancí na obou stranách, které byly spojeny s nepřesností v zakončení. V 87. minutě střílel Čapek ze střední vzdálenosti, ale míč zneškodnil hradecký brankář (s dukláckým jménem) Vízek. O několik desítek sekund později šli hráči Dukly do slibného protiútoku, bohužel na poslední chvíli šanci „uhasil“ jeden z hradeckých obránců. V 91. minutě přišlo, pro nás nešťastné, rozuzlení zápasu – po centru do šestnáctky se prosadil Jiří Bláha, který stanovil konečný výsledek utkání 2:1.

Jaroslav Peřina: "Myslím si, že za první poločas bychom si zasloužili minimálně vedení 2:1, možná i 3:1, protože jsme měli daleko víc tutovek než Hradec. Prezentovali jsme se kvalitním výkonem v přechodové fázi, kdy jsme soupeře dostali do úzkých a vlastně jen drobnějšími nepřesnostmi ve finální fázi se nedokázali dostat do zakončení. Čapek tam měl opravdu velikou šanci, kdy mohl zvýšit na 2:1, takže z tohoto pohledu byl první poločas dle našich představ. Ve druhém poločase jsme pomalu začali ztrácet střed hřiště, soupeř náš začal přehrávat a vytvořil si takový územní tlak, z kterého jsme se snažili dostat rychlými protiútoky, které jsme bohužel neřešili dobře. Remíza by tomu utkání slušela víc, protože takovou branku, jako jsme obdrželi v poslední minutě, můžeme dostat jenom my a nikdo jiný takovouhle branku nedostane."