Juniorka vyválčila na Spartě bod po dechberoucím závěru

29. 8. 2016 | Redakce

Tak takhle se bojuje až do poslední minuty! Hráči juniorky předvedli neskutečné nasazení, díky kterému vyválčili ohromně cenný bod na hřišti Sparty v poslední minutě nastaveného času. Díky dvěma brankám Brabence a Šimkově hlavičce z poslední minuty dokázala Dukla zvrátit nepříznivý vývoj zápasu a částečně pomstít své kolegy z A týmu.

5. kolo, pondělí 29. 8. 2016, 13:00, Vaníčkova, Praha 6 - Strahov | Zápas ON-LINE
Sparta Praha Sparta Praha
3:3
(2:1)

Sparta Praha: Štorc – Kadlec (K), Sváta, Vrána, Palečko, Cabadaj (77. Penc), Špaček (68. Eichler), Císařovský (70. Čmelík), Matoušek (90. Pavlík), Rajmon (53. Kitanovič), Surmaj
Dukla Praha: Řepa – Preisler, Šimek, Stýblo (46. Hájek), Luong - Brejcha, Bezpalec (K), Kozel - Brabenec, Vopat (75. Vlček), Šahini (58. Gábor)
Branky:7. Císařovský (pen.), 32. Surmaj, 58. Císařovský – 38. Brabenec, 66. Brabenec, 90+3. Šimek.
Rozhodčí:Rejžek – Urban, Kožár.
Diváci: 150

Běžela teprve 7. minuta a domácí Sparta už šla do vedení díky proměněnému pokutovému kopu, jehož úspěšným exekutorem byl Filip Císařovský. Avšak záhy mohlo být vyrovnáno. Po centru z rohového kopu se odražený balon dostal na hranici šestnáctky, odkud jeden z hráčů hostujícího týmu vyslal jedovatou ránu, která Štorcovi vyprášila rukavice. Ve 31. minutě měla velkou šanci Sparta. Při ponechané výhodě po faulu na jednoho z útočníků se musel činit dukelský gólman Řepa, jenž razantní střelu z hranice pokutového území vyrazil nad horní konstrukci své brány. Ale bohužel hned o minutu později nestačil na hlavičku Davida Surmaje směřující po rohovém kopu na před tyč. Hned ve 38. minutě bylo sníženo. Nádherným gólem se o to postaral VOJTĚCH BRABENEC, který nejprve unikl všem bránícím sparťanům a poté domácího brankáře překonal perfektním lobem.

Domácí opět odskočili na dvoubrankový rozdíl v 58. minutě. Filip Císařovský zakroutil střelu z přímého kopu do pravé části brány, kam na ní brankář Řepa nedosáhl. Na opačné straně zahrozila hostující Dukla. Vopat se prodral v okolí penaltového puntíku k míči, ale gólovou radost mu v poslední chvíli překazil jeden z obránců, který střelu zablokoval. Tým z Julisky nemusel smutnit kvůli neproměněné šanci příliš dlouho. Hned o minutu později se podruhé v utkání prosadil VOJTĚCH BRABENEC. Obrana Sparty naprosto zapomněla na úspěšného střelce první hostující branky, který si tak mohl uvnitř pokutového území naběhnout na centrovaný balon z rohového kopu a placírkou jej přesně usměrnit k pravé tyči. Utkání pokračovalo ve vysokém tempu. Po jedné z akcí Sparty zazvonilo břevno Řepovy brány. Vyrovnáno mohlo být v 70. minutě. Jeden z hráčů Dukly se zjevil nikým neobsazený uvnitř pokutového území Sparty, ale ve velké příležitosti poslal míč nad břevno. Dramatické utkání vyvrcholilo ve druhé minutě nastavení. Do pokutového území Sparty zamířil i gólman Řepa, aby ještě zvýšil útočnou sílu při posledním rohovém kopu. Na centr od rohového praporku si naskočil DAVID ŠIMEK, který dokázal být u míče dříve než vyběhnuvší brankář Štorc a hlavou poslal míč do odkryté brány.

Trenér Jaroslav Hynek: "V prvním poločase se kluci snažili plnit věci, na které jsme se připravovali, ale chyběla nám přesnost a větší odvaha. Jen několik pasáží sneslo přísnější kritéria. Z toho pramenilo dvoubrankové vedení Sparty - z penalty a vlastní brankou Bezpalce po rohovém kopu. Je pravdou, že Spartě se podařilo pokrýt naši rozehrávku a my jim to usnadnili malou odvahou a statičností. Pozitivní a motivující bylo snížení po akci Šahini - Brabenec před poločasem. Ve druhé půli jsme šli do hry odvážněji. Sparta nám dala z nějakého důvodu více prostoru a my byli schopni jej využít. Po většinu hry jsme měli převahu a šli za otočením zápasu. Paradoxně jsme inkasovali a opět doháněli dvoubrankovou ztrátu po teči Dana Kozla do vlastní branky střelu z přímého kopu. V konečném zúčtování se nám to ale povedlo brankami Brabence a Šimka.

Všichni střídající hráči i herní změny se podíleli na srovnání výsledku až do poslední minuty nastavení. Myslím, že remíza utkání sluší. Bylo dynamické s krásnými brankami a dalšími šancemi na obou stranách."