Juniorka vyhrála v Hradci Králové

18. 4. 2016 | Redakce

Důležité vítězství si hráči Juniorky připsali v utkání na hřišti Hradce Králové. V úvodu zápasu poslal Duklu do vedení Nicolas Šumský. Těsně před odchodem do kabin se podařilo domácím vyrovnat, ale čtvrt hodiny před vypršením řádné hrací doby zajistil David Bezdička tři body pro hostují tým.

28. kolo, pondělí 18. 4. 2016, 15:00
Hradec Králové Hradec Králové
1:2
(1:1)

Hradec Králové: Ordelt – D. Drozd, Zbudil (73. Vyšehrad), Zdržálek, Václavek, P. Drozd, Fenz (71. Dědeček), Shejbal, Kraják, Hlavsa, Zezula.
Dukla Praha: Řepa – Slicho, Bezdička, Bezpalec, Schindler, Beneš, Vachoušek (61. Slávik), Šumský (75. Sedláček), Farkaš, Vokoun (90. Petrák), Troníček.
Branky: 43. D. Drozd – 6. Šumský (pen.), 73. Bezdička.
Rozhodčí: Váňa – Blažej, Kubr.
ŽK: Vyšehrad – Farkaš, Troníček.
Diváci: 100

Již první útok hostující Dukly měl gólové parametry. Průnik Bezdičky do vápna, byl zastaven jen za cenu faulu a na řadu tak přišel pokutový kop. K němu se postavil NICOLAS ŠUMSKÝ a střelou doprostřed brány otevřel skóre. O minutu později měl druhý gól na své kopačce Bezdička, ale jeho střelu obětavě zablokoval Václavek. Po následném rohovém kopu musel hodně svižně ke své levé tyči skočit Ordelt, aby vytěsnil další nebezpečný pokus Dukly. Šance hostů na vyrovnání přišla ve 14. minutě. Hlavsa prošel po pravé, předložil míč Shejbalovi, který vypálil z první. Gólman Řepa předvedl výborný zákrok a nebezpečnou střelu dokázal vyrazit. Ve 22. minutě se opět blýskl Řepa, když vytasil krásný zákrok proti umístěné střele Zbudila. Na opačné straně se dostal ke střele Slicho, ale brankář Ordelt míč lapil. Dvě minuty před koncem poločasu dokázal domácí Hradec vyrovnat. Po centru z levé strany od Shejbala se na malém vápně dostal k míči David Drozd, který se dokázal prosadit. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Druhá půle začala bez výraznějších příležitostí. V 57. minutě zahrávala Dukla přímý kop, ale domácí obrana dokázala střelu zablokovat a odehrát míč pryč z pokutového území. O 10 minut později mířil v dobré pozici vysoko nad hradecký Zezula. Podruhé v zápase se vedení ujali hosté v 74. minutě. DAVID BEZDIČKA po pohledné přihrávce vystřelil z hranice vápna a míč skončil až za zády Ordelta. Vzápětí zahrozili domácí. Zdržálek se pět metrů před vápnem obtočil kolem tří hráčů a jeho střela proletěla třicet centimetrů vedle tyče. Závěr utkání už žádné výrazné příležitosti nepřinesl a tak utkání skončilo vítězstvím hostujícího týmu 1:2.

Jan Skoupil: "Do utkání jsme vstoupili velmi aktivně, dařila se nám rozehrávka a hrozili jsme především z křídelních prostorů. Výsledkem naší aktivní hry byla proměněná penalta. Hra dostala slušný spád a vysoké tempo vydrželo až do poločasu, škoda lacině inaksované branky v závěru první půle. V poločase jsme upozornili na jisté nedostatky a volné prostory ve hře soupeře. Naši hráči na tyto pokyny správně zareagovali a přenesli je do hry, což nám později přineslo vítězný gól. Utkání bylo oboustranně útočné, na šance poměrně vyrovnané. Oproti minulým zápasům se nám podařilo udržet výkon po celou dobu utkání a poměrně zaslouženě jsme byli odměněni."