Juniorka vstoupila do sezony vítězstvím v Teplicích

3. 8. 2016 | Redakce

Úspěšný vstup do sezony si připsali hráči Dukly, když v úvodním měření sil Juniorské ligy porazili Teplice. O vítězství se ve druhém poločase postarali Vopat s Juroškou.

1. kolo, středa 3. 8. 2016, 10:30, Dubí-Pozorka | Zápas ON-LINE
Teplice Teplice
0:2
(0:0)

Teplice: R. Švejda – Berešík (57.Šimeček), Mešanovič, Svoboda, Z. Švejda, Softič, Martirosyan (78.Kotrba), Šup, Hasil, Richter, Hruštinec.
Dukla Praha: Czehowsky – Juroška, Šimek, Luong Nguyen, Kaník - Kozel, Bezpalec, Hájek (46.Stýblo) - Vlček (66.Douděra), Brabenec (60. Šahini), Vopat.
Branky: 53. Vopat, 55. Juroška.
ŽK: 75. David.
Rozhodčí: Matějček – Vlček, Fišer.
Diváci: 50

První minuty utkání příliš vzruchu nepřinesly. Ve 14. minutě neměl se střelou jednoho z teplických hráčů žádný velký problém brankář Czehowsky. Ve 22. minutě se připomněla hostující Dukla. Bezpalcův centr tečoval před gólmanem Teplic jeden z hráčů dejvického klubu, ale míč mezi tři tyče nezamířil. Velkou příležitost ke skórování si vytvořili hosté ve 33. minutě. Po přesné kolmici se dostal před brankáře Švejdu osamocený Vopat, jehož střela jen těsně minula vzdálenější tyč. V této fázi zápasu byla Dukla jasně lepším týmem.

Úvodního gólu nové sezony se tým z Julisky dočkal v 53. minutě. Po krásném úniku do pokutového území se prosadil LADISLAV VOPAT. Neuběhly ani dvě minuty a Dukla se mohla radovat podruhé. Po obdobné akci jako při první brance se křižnou střelou prosadil JAN JUROŠKA. Tepličtí nebyli daleko od snížení v 58. minutě, když Sofič mířil z přímého kopu pouze do tyče. O několik chvil později předvedla Dukla velmi rychlý přechod do útoku, který až na poslední chvíli hasil jeden z domácích obránců zahráním na rohový kop. Hostující hráči se v 83. minutě radovali ze třetího gólu, ale rozhodčí branku neuznal kvůli ofsajdovému postavení jednoho z útočících hráčů. Minutu před koncem zápasu musel ještě vyrážet nebezpečně vypadající střelu gólman hostí Czehowsky. Nic víc už utkání nenabídlo a tak Dukla vstoupila úspěšně do Juniorské ligy vítězstvím 0:2.

Trenér Jaroslav Hynek: "Většina kluků ještě před utkáním nevěděla, do čeho jde. Protože celý tým, kromě kluků, kteří nás doplnili z áčka, hráli do dnešního dne druhou nejvyšší dorosteneckou soutěž. A pro většinu z nich to byla první zkušenost z Juniorskou ligou.

Myslím si, že zápas byl poměrně vyrovnaný, protože Teplice šly do utkání s poměrně mladým týmem, takže my jsme měli z hlediska zkušenosti trochu navrch. Hrál Honza Juroška, Láďa Vopat a Míša Bezpalec, všichni by měli mít na víc a ve finále tito hráči svou kvalitou dovedli utkání do vítězství.

Co se týče utkání, soupeř měl v první polovině prvního poločasu více střel na bránu, my jsme se trefovali spíše do jejího okolí. V tom byly Teplice lepší. Ale ve druhé polovině prvního poločasu jsme zase měli šance my, kdy Láďa Vopat šel sám na branku a ke konci poločasu po centrovaném balónu v malém vápně opět Láďa Vopat mohl dostat míč do branky. Ve druhé půli jsme dali dvě rychlé branky a měli jsme i další příležitosti. Mohli jsme být efektivnější. Snažili jsme se zápas kontrolovat, ale byla tam lehká nervozita, místy zbrklost, takže se utkání přelévalo nahoru, dolů a soupeř si tam potom vypracoval šance, z kterých mohl zápas zremizovat, takže na šance to utkání vyznělo stejně, ale v té defenzivě dvakrát chytil brankář Czehowský a zbytek ubránila obrana dobře.

Na start to bylo dobré utkání, zvládli jsme to, ale určitě si nesmíme myslet, že další zápasy budou jednoduché. V dalším zápase nás čeká Třinec, který bývá hodně doplněný hráči z druhé ligy, takže to bude těžké utkání.

S přístupem hráčů jsem spokojený. Hráči z áčka dali hře klid, celkovou nadstavbu a prakticky to utkání rozhodli. Bylo to velmi dobré doplnění a věřím, to tak bude pokračovat dál."