Juniorka veze z Teplic tři body!

7. 10. 2013 | Redakce

Juniorka sice přišla o sérii několika výher v řadě v minulém utkání se Slováckem. Dnes ale poslední zaváhání na hřišti v Dubí, kde se utkala s Teplicemi, napravila a zvítězila vysoko 3:0!

14. kolo, pondělí 7. 10. 2013, 16:00, Dubí
Teplice Teplice
0:3
(0:2)

Teplice: Lukáč – Heger, Verbíř, Stibor, Bubeníček, Richter, Kukačka, Procházka, Urma (c), Vůch, Malec.
Dukla Praha: Vávra – Ksandr, Jeřábek, Reiter, Tetour - Milec (c), Kolmistr, Klár - Brejcha, Kunič, Vopat.
Rozhodčí: Zeman – Blažej, Duchoň. Branky: 30. Vopat, 41. Klár, 50. Milec

První pokus o ohrožení Vávrovy branky měli domácí, v sedmé minutě šel na brankáře Malec, ale trefil pouze gólmana Vávru a po následném rohu hlavičkoval mimo. O dalších šest minut později měl Malec další pokus, ale znovu byl úspěšnější Vávra.

Ve 23.minutě střílel Verbíř, ale i v tuto chvíli byl Vávra pozorný. Dukla na pokusy teplických odpověděla nejlepším možným způsobem, po půlhodině hry se prosadil Vopat a to přesně mířenou střelou k tyči – 1:0 pro hosty! A o sedm minut později bylo v týmu našich juniorů ještě veseleji. Po standardní situaci přidal další branku Klár – 2:0 pro Duklu! Poločas tak juniorka „Žlutýho baletu“ vyhrála dvougólovým rozdílem.

A tak jak skončila Dukla první poločas, tak začala ten druhý! V 50.minutě zvyšoval Milec už na 3:0. V 56. minutě mohli hosté definitivně rozhodnout o své výhře, ale Lukáč byl pozorný. V 73.minutě měli domácí ojedinělou šanci, ale ani tentokrát Vávru neohrozili. V rozmezí dvou minut (85. a 86. min) kopali Teplice tři rohové kopy, ale i tak skóre zůstalo neměnné a Dukla si veze z Dubí, kde se utkání hrálo, tři body!

Jaroslav Hynek řekl o utkání: "Na obou stranách byl k vidění dobrý kombinační fotbal. První poločas byl vyrovnaný. Teplice v něm měli jako první velkou šanci, kde nás zachránil vynikajícím zákrokem prvně v juniorce chytající Zdeněk Vávra (r. 1996). A tím nás udržel ve hře. Nám se naopak podařilo vstřelit dva góly a měli jsme tak lepší výchozí pozici do druhého poločasu. V něm jsme zvládli nápor soupeře a k tomu vstřelili další branku. Zbytek utkání jsme už měli pod kontrolou, měli jsme převahu a spoustu šancí. Soupeř tam sice měl pasáž, kdy nás tlačil, ale tu jsme zvládli a dotáhli zápas do vítězství bez obdržené branky."