Juniorka veze z Jihlavy bod

19. 5. 2014 | Redakce

Juniorka remizovala s Jihlavou 2:2. Domácí se sice brzy dostali do dvoubrankového vedení. Vrkoč ale stihl do konce prvního poločasu snížit a ve druhé půli vyrovnal na konečných 2:2 Brejcha.

38. kolo, pondělí 19. 5. 2014, 12:30, Jihlava
Jihlava U21 Jihlava U21
2:2
(2:1)

Jihlava U21: Vejmola – Mikula, Kriegsmann, Berky, Urbánek - Salcin, Duba, Kelbler, Klusák (72.Spirkoski) - Fulnek, Tomovič
Dukla Praha: Němčanský - Kulikov, Schindler, Troníček, Preisler (76.Bezděk) - Bartůněk (77.Klar), Tetour, Vrkoč - Vopat, Gajecký, Brejcha
Branky: 2. Kelbler, 23. Fulnek – 36. Vrkoč, 65. Brejcha. ŽK: 86. Urbánek. Rozhodčí: Váňa – Kubr, Reich
Diváci: 70

Zápas Vysočiny s Duklou začal pěkně zostra, hned ve druhé minutě se totiž ujali domácí vedení. Prosadil se Martin Kelbler po centru Duby. Hned první šance v utkání tedy znamenala gól. Po čtvrthodině měla Dukla velkou šanci na srovnání, Vopatova střela ale trefila pouze tyč. O dvě minuty později podržel Duklu brankář Němčanský, který chytil šanci Dubovi. Po třiadvaceti minutách už vedla domácí Vysočina 2:0. Střelou k levé tyči se prosadil Fulnek. Dukla chtěla za každou cenu do konce prvního poločasu snížit, to se povedlo ve 36.minutě Vrkočovi, jehož střela byla ještě tečovaná a Vejmola byl bez šance. Hned o pár chvil později již mohlo být vyrovnáno! Vejmola ale chytil Bartůňkův pokus.

Dukla se ve druhém poločase snažila o vyrovnání stavu utkání, to se podařilo po hodině hry! Brejcha se prosadil po přihrávce Vopata a vstřelil gól na 2:2! O dvanáct minut později mohl strhnout stav utkání na stranu Dukly Vopat, ale Vejmola byl proti a držel Vysočinu nad vodou. To ale nebyla poslední vyložená šance zápasu. Pět minut před koncem trefil Bezpalec břevno. Zápas tak skončil smírným výsledkem 2:2.

Trenér Jaroslav Hynek: Z pohledu obou týmů, předvedeného osobitého herního projevu a počtu vytvořených příležitosí musím souhlasit s tím, že to byl remízový zápas. Kluky chci pochválit. Měli jsme velice hezký, aktivní herní projev plný pohybu, soupeře jsme přestříleli a ke dvěma brankám jsme nastřelili dvakrát tyč a šli dvakrát sami na branku. Pro diváky to mohla být dobrá podívaná, ale k vítězství je třeba předvést o jednu tyč nebo šanci méně a místo toho se trefit do sítě.