Juniorka veze výhru z Milevska

14. 8. 2011 | Redakce

Rezerva Dukly vstoupila do Divize A vítězně, když porazila FC ZVVZ Milevsko 2:0. Branky vstřelil Jíra a Kotlík.

1. kolo, neděle 14. 8. 2011
Milevsko Milevsko
0:2
(0:0)
Dukla Praha BDukla Praha B

Milevsko: Horek - Kosobud J., Kosobud O., Suchan (79. Škulina), Málek J. - Málek M., Bozděch (85. Komárek P.), Komárek J., Barda – Kosík (56. Dvořák), Čižikov
Dukla Praha B: Sobek - Radoš, Preisler, Hrazdíra (90. Fitsay), Podkul - Tenkl, Skála, Farkaš (84. Sodomka) - Kmoch (70. Kotlík), Jíra, Čapek
Branky: 56. Jíra, 87. Kotlík. ŽK: 78. Suchan - 81. Hrazdíra.

Domácí začali krátkým náporem, z něhož vytěžili ve 2. min. trestný kop z 25 m, z něhož ostrá rotovaná střela Bozděcha jen lízla horní stranu břevna branky Dukly. Po té Dukla vyrovnala hru a měla více míč pod kontrolou, naproti tomu domácí ZVVZ z rychlých akcí a nebo po standardních situacích byli nebezpečnější v koncovce.

Ve 32. min. se po rychlé rozehrávce trestného kopu a následném centru Čižikova do pokutového území Dukly dostal k zakončení hlavou ze 7 metrů pravý obránce J. Kosobud, jehož křížný oblouček do levého růžku stačil pohotový duklácký brankář Sobek vyškrábnout a z odraženého míče ještě stačil domácí střední záložník J. Komárek prudce vystřelit z 28 metrů jen těsně vedle branky Dukly.

Druhou, ještě větší příležitost zmařil Sobek v brance Dukly domácímu Čižikovovi, který se po chybě rozehrávky Dukly a přihrávce Kosíka dostal v pravé spojce sám před Sobka, ale ten jeho střelu z 12 m skvěle chytil. Dukla v první půli neohrozila nebezpečně domácí branku, protože některé nadějné akce stačila pokrýt konsolidovaná domácí obrana a nebo se útočníci Dukly dostali několikrát do ofsajdové pasti.

Do druhé půle za teploty 25 °C nastoupila obě mužstva beze změn v sestavě. Domácí si vypracovali další gólovou příležitost v 51. min. po centrovaném míči z levého křídla od Čižikova na malé vápno, kde se hlavou prosadil Podkulem tísněný nabíhající pravý záložník Barda, ale naštěstí pro Duklu jeho ostrá hlavička ze 6 metrů skončila 3/4 m vedle branky Dukly.

Dukla odpověděla první střelou mezi tyče v 56. min. a tato střela znamenala vedoucí gól. Po tom, co Radoš v poli v souboji s domácím stř. záložníkem J. Komárkem získal míč a uvolnil se přes pravého obránce J. Kosobuda, poslal míč za linii domácí obrany, kam si naběhl Jíra a ze 12 metrů z pravé spojky po zemi dostal Duklu do vedení 0:1. Domácí zareagovali vystřídáním útočníka V. Kosíka P. Dvořákem.

V 59. min. po faulu J. Kmocha zahrávali domácí z nebezpečné vzdálenosti 22 m proti brance trestný kop, ale domácí stoper O. Kosobud jen nastřelil dobře postavenou zeď Dukly. Další gólová šance domácích v 60. min. po centru z levého křídla od P. Dvořáka nebyla proměněna Čižikovem, když jeho hlavička ze 6 metrů jenom lízla levou tyč branky Dukly.

Dukla pak v 71. min. vystřídala v útoku vyčerpaného J. Kmocha O. Kotlíkem a hned v 73. min. po přihrávce Farkaše se dostal do gólové pozice P. Čapek, ale v levé spojce z 8 metrů nevystřelil a hledal ještě z druhé strany nabíhajícího Kotlíka, jenže domácí obrana tuto překombinovanou akci stačila zastavit odkopem.

V 78. min. vzali domácí stoper Suchan a pravý obránce J. Kosobud do „hokejového bodyčekového trychtýře“ mezi nimi pronikajícího P. Čapka, za což dostal domácí kapitán Suchan žlutou kartu a pro zranění musel odstoupit. P. Čapek po ošetření se vrátil do hry.

V 79. min. domácího zraněného kapitána Suchana na postu stopera nahradil Škulina. V 82. min. po chybě v záloze Dukly zachraňoval taktickým faulem rozvíjející se protiútok domácích Hrazdíra, za což dostal žlutou kartu. Z následného trestného kopu z 38 metrů po přetaženém centru na vzdálené malé vápno v gólové pozici zakončoval ve skluzu domácí levý záložník Málek, míč od něj však skončil vedle branky Dukly. Poté vystřídala Dukla v záloze D. Farkaše P. Sodomkou (v 84. min.) a domácí v záloze Bozděcha P. Komárkem (v 85. min. ).

V 86. min. po pěkné akci zahrozili domácí, když po ostrém centru z pravého křídla Čižikovem zachraňoval v posledním okamžiku na malém vápně P. Radoš ve spolupráci s T. Tenklem před naskakujícím P. Dvořákem na roh.

Po zahraném rohovém kopu domácích se v téže minutě dostala do brejku Dukla, když rozehrávku domácích zachytil R. Jíra a po jeho přihrávce z pravého křídla „proti noze“ O. Kotlík z pravé spojky ze 13 metrů vystřelil jen slabou ránu, se kterou domácí brankář Horek neměl problémy. Hned o půl minuty později šla Dukla do protiútoku, ale slibné přečíslení tři na dva skončilo ofsajdem O. Kotlíka na malém vápně Milevska.

Za to o další minutu později, v 87. min. zastavil domácí útočnou akci pravého záložníka J. Bardy čerstvý P. Sodomka a po výměně míčů s P. Čapkem P. Sodomka našel v pravé spojce nabíhajícího O. Kotlíka, který tentokrát nezaváhal a sám proti brankáři Horkovi míč „uklidil“ k tyči a zvýšil na 0:2 pro Duklu.

V samém závěru utkání vyčerpaného Š. Hrazdíru vystřídal I. Fitsay a v nastaveném čase se pak již domácí nevzmohli na závěrečný odpor a Dukla odpovědným výkonem získala první tři body v novém soutěžním ročníku.

Celkově Dukla měla po většinu zápasu míč na svých kopačkách, ale domácí hrozili z rychlých protiútoků a standardních situací. Efektivita proměňování šancí však byla vyšší na straně Dukly a tak si po kolektivním výkonu odváží zaslouženě tři body, když nemalou měrou se na úspěšném výsledku podílel i brankář Dukly P. Sobek.

Trenér Jaroslav Peřina: Odehráli jsme první utkání v divizi, na hráčích byla znát nervozita a tak jsme první poločas nechali zakončovat domácí a málem jsme dvakrát inkasovali. Druhý poločas se naše hra zlepšila, ale četnost střel směrem k brance nikoliv. Nakonec stačili tři střely na branku na vítězství 0:2. Hráči odvedli maximální nasazení, ale chyběl klid v kombinaci, větší odvaha směrem k pokutovému území a častější zakončení."