Juniorka veze remízu z Čížové

17. 9. 2011 | Redakce

Výsledek 0:0 přivezla Juniorka Dukly z utkání 6. kola Divize A ze hřiště jihočeské Čížové.

6. kolo, sobota 17. 9. 2011
Čížová Čížová
0:0
(0:0)
Dukla Praha BDukla Praha B

Čížová: Drápela – Jaroušek, Sivák, Bednařík, Sláma - Kučera (68.min. Benda), Šácha (75. min. Hora), Moravec, Rambous - Bystrov (46.min. Jindřich), Gögh
Dukla Praha B: Sobek - Radoš, Preisler, Fitsay, Podkul - Tenkl , Marič (56. min. Micka), Farkaš - Nečas (83. min. Jelínek), Pázler, Čapek ( 56. min. Kmoch)
ŽK: 21. Moravec , 26. Kučera, 74. Šácha.

Domácí Čížová začala opatrně, mladíci Dukly ji nepustili do tlaku. Tentokrát béčko Dukly posloužilo k rozehrání 3 hráčů z kádru A týmu, R. Nečase po zranění a M. Mariče a J. Pázlera.

Domácí Čížová na nevelkém hřišti zhušťovala dobře prostor na vlastní polovině, někdy si pomohla „záchrannou brzdou“, přidržením unikajícího protihráče, za což dostali ve 21. a 26. min. kartu, ale jinak se hrálo bez likvidačních faulů, s tím, že obě mužstva se snažila hrát fotbal. K tomu přispěl i přesným rozhodováním rozhodčí Janíček.

Přesto se Dukla dostala do první šance v 7. min. když domácí brankář Drápela po pěkné kolmici od Radoše do pravé spojky nastřelil nabíhajícího Nečase, k odraženému míči se dostal Marič a z jeho přihrávky do levé spojky Pázler ze 24 m netrefil opuštěnou branku domácích o třičtvrtě metru.

Když v 10. min. po přihrávce Pázlera z pravé strany z 8 metrů nastřelil prudkou ranou Nečas pravou tyč domácí branky, zdálo se, že bude jen otázkou času,kdy se útočníci Dukly strefí.

Ale domácí zahrozili ve 12. minutě, když trestném kopu stopera Siváka z levé strany z půle domácí vysoký pravý záložník Kučera přehlavičkoval ve vápně Fitsaye a jeho křížné přihrávky u levé tyče již domácí útočník č. 9 Bystrov ve skluzu naštěstí pro Duklu na míč o půl metru nedosáhl.

Dukla kombinační hrou držela domácí na distanc od branky Dukly a kontrolovala hru v poli. Ve 21. min. po tom, co vypíchl T. Tenkl domácímu stř. záložníkovi míč a ten jej zatáhl rukama, dostal domácí Moravec žlutou kartu. Stejně tak ve 26 min. zatáhnul domácí pr. záložník č. 15 Šácha unikajícího Podkula, což rovněž rozhodčí Janíček rovněž „odměnil“ žlutou kartou.

Ve 31. min. po trestném kopu Tenkla hlavičkoval Farkaš ze 14 metrů, jeho oblouček pod břevno připravený domácí brankář Drápela chytil. Domácí zahrozili v téže minutě hned po výkopu brankáře Drápely, když po křížné přihrávce č. 9 Bystrova do levé spojky střela útočníka č. 7 Gögha z 8 metrů skončila jen ¼ metru vedle branky Dukly. Domácí pak zahrávali sérii rohových kopů, ale bez ohrožení branky Dukly.

Ve 42. min. po kolmé přihrávce Mariče a následné pěkné individuální akci, když si J. Pázler obhodil bánícího stopera č. 10 Bednaříka, sám proti domácímu brankáři Drápelovi, jej jen nastřelil a Dukla získala jen rohový kop.

Ve 44. min. přestřelil M. Marič z dobré pozice z pravé spojky ze 17 m vysoko domácí branku.

Do druhého poločasu domácí vystřídali v útoku Bystrova Jindřichem a čerstvá krev v domácím útoku prověřila obranu Dukly, domácí zlepšili i pohyb v záloze a na menším hřišti vyplňovali lépe prostor na své polovině a ze získaných míčů pak vyráželi do protiútoků. Domácí tak měli v první desetiminutovce mírnou převahu.

První příležitost k zakončení měli domácí v 52. min., když po přihrávce útočníka Jindřicha zakončoval po uvolnění přes P. Podkula domácí pr. záložník č. 15 Kučera. Jeho prudkou střelu z pravé spojky ze 17 metrů stačil pozorný Sobek vyrazit a Preisler následně odkopl míč do bezpečí.

Dukla kontrovala v 54. min. když po přihrávce M. Mariče z levé strany ze 14 m křížná technická střela J. Pázlera skončila metr nad brankou domácího Drápely.

Hned po výkopu od domácí branky fauloval v souboji o míč na půli T. Tenkl a z následného trestného kopu zahrávaného stoperem č. 13 Sivákem po vyhraném hlavičkovém souboji domácího útočníka Jindřicha se dostal z pravé strany do gólové šance domácí pr. záložník Kučera, ale jeho střela z úhlu ze 6 metrů skončila 3 metry vedle.

Dukla v 56. min. reagovala na převahu domácích dvojím střídáním a vystřídala ve středu zálohy M. Mariče J. Mickou a v útoku P. Čapka J. Kmochem. A dvojí střídání se okamžitě projevilo na útočné aktivitě Dukly.

O minutu později střelecký pokus R. Nečase z 23 m k pravé tyči pozorný domácí brankář Drápela chytil. Hned v 58. min. po průniku P. Podkula po levé straně, který zastavila domácí obrana jen za cenu faulu, zahrávala Dukla trestný kop levé spojky z 22 m, naštěstí pro domácí nepříjemná střela Preislera přes zeď skončila půl metru nad brankou domácí svatyně.

Ještě více hořelo před domácí brankou v 60. min., to když Tenkl vyslal do „ulice“ do šance R. Nečase, který ostrou přihrávku stihl ve skluzu, ale domácí brankář Drápela ještě stačil skluzem vykopnout míč z odkryté branky.

V další minutě poslal křížnou přihrávku na malé vápno J. Pázler, ale dobře nabíhající J. Micka z pravé strany, atakovaný domácím levým záložníkem Rambousem ze 7 metrů nezasáhl přesně míč a jeho střela skončila 3 m vedle domácí branky.

Další pěkná akce Dukly vyústila v 64. min. gólovou šanci Pázlera, to když T. Tenkl se prosadil v souboji s domácím bránícím Jindřichem, poslal kolmou přihrávku na J. Micku a ten našel v levém křídle dobře nabíhajícího J. Pázlera, který přešel přes pravého obránce č. 8 Jarouška, dostal se zleva pěkně až před domácího brankáře Drápelu, ale ten obětavým skokem do střely Pázlera ze 4 m zabránil jistému gólu.

Domácí na tlak Dukly reagovali vystřídáním pravého záložníka č. 15 Kučery č. 4 Bendou, který přešel na levou zálohu a napravo se přesunul levý záložník č. 12 Rambous.

Další střelecký pokus J. Kmocha z pravé spojky z 15 metrů mnoho práce domácímu brankáři Drápelovi nepřinesl. V 74. min. dostal domácí stř. záložník č. 6 Šácha žlutou kartu za šlapák ve skluzu na T. Tenkla a hned v další minutě jej domácí trenér Kobetič vystřídal č. 3 Horou.

V 77. min. po chybné rozehrávce v obraně Dukly zasáhl v poslední chvíli v obranném zákroku I. Fitsay, když na velkém vápně Dukly čistě zastavil pronikajícího domácího Jindřicha.

V 82. min. po další nepřesnosti v rozehrávce Dukly přešli domácí do protiútoku zakončovaného střelou Hory ze 17 metrů metr nad branku Dukly.

V 83. min. Dukla vystřídala v útoku R. Nečase J. Jelínkem.

Po opakované chybě v rozehrávce Dukly P. Podkulem v 84. min. po přihrávce útočníka č. 7 Gögha šel sám na brankáře Dukly Sobka z levé strany domácí útočník č. 16 Jindřich, ale nastřelil jen výtečně vyběhnuvšího Sobka a z odraženého míče domácí levý záložník č. 4 Benda netrefil odkrytou branku Dukly.

V 88. min. zakončoval z úhlu z pravé strany z 8 metrů obranou Dukly tísněný domácí stř. záložník č. 3 Hora 4 metry vedle branky Dukly.

Druhý poločas se vyvíjel ve „vlnách“, zatímco první desetiminutovka patřila domácím, v následujících dvaceti minutách patřila hrací plocha Dukle, která si v této fázi vytvořila i dostatek brankových příležitostí, ale posledních patnáct minut se pak odehrávalo pod kontrolou domácích, kteří využívali nepřesností v rozehrávce Dukly a z brejkových situací ohrožovali branku Dukly.

I když celkově mírně navrch měla v zápase Dukla, podle gólových šancí dospěl zápas ke vcelku spravedlivé remíze, když Dukla v Čížové zanechala dobrý fotbalový dojem nejen kvalitou hry, ale i fair vystupováním, k čemuž přispěli i domácí hráči a přesný rozhodčí Janíček.

Trenér J. Peřina: "V prvním poločase jsme trpěli nepřesností v kombinaci, netrpělivostí při přípravě útočných akcí a nepřesností v zakončení. Druhý poločas byl o hře na jednu branku a snaze o vstřelení gólu. To se bohužel nepodařilo ani Pázlerovi ve dvou šancích, ani tak Nečasovi, který také dvakrát nevyřešil situaci gólově. Domácí nakonec mohli i vyhrát, když Sobek v závěrečných minutách chytil samostatný nájezd."