Juniorka ve čtvrtečním odpoledni remizovala s Hradcem 1:1

27. 7. 2018 | Redakce

Čtvrteční pozdní odpoledne patřilo dukelským juniorům. Na kazínském hřišti se utkali s Hradcem Králové. Dukla byla aktivnějším týmem, scházela jí ale přesnost v zakončení, a tak ze zápasu vytěžila pouze bod za remízu 1:1.

2. kolo, čtvrtek 26. 7. 2018, 17:00, Kazín
1:1
(0:0)
Hradec KrálovéHradec Králové

Dukla Praha: Šťovíček - Schneider (80. Šolaja), Novanský (25. Korček), Mašek, Burget - Kott, Mentberger (55. Studnička), Krunert - Houha (65. Janko), Vyleta (55. Kubů), Brandner.
Hradec Králové: Stejskal – Gjinollari, Petřík, Kundrt, Bičiště, Dermedjan, D. Soukeník, Brůža, Funda, Locker, Vukčevič (C).
Branky: 67. Janko – 80. Vukčevič

Utkání začalo na obranné straně Dukly, kde už se ve 2. minutě dostal k šanci Hradec, míč se ale nakonec vůbec ke Šťovíčkovi nedostal. Po hradeckém začátku se balonu ujala Dukla, která míč držela celou první desetiminutovku. Ve 14. minutě po vysokém centru z pravé strany dukelský Vyleta vypálili na Stejskala, ten ale s jistotou střelu vychytal. Hradec přidával ke své herní neúspěšnosti také mnoho faulů, jeden z nich zkazil další dukelský útok ve 22. minutě. První větší zákrok Šťovíčka přišel ve 32. minutě. Hradec se na nějakou dobu usadil na naší polovině a pokoušel se o zakončení, to se povedlo Soukeníkovi po přihrávce od Gjinollariho, ovšem jen do středu brány, kde byl připraven náš brankář. Ve 38. minutě skončil rychlý protiútok Dukly v hradecké obraně. Ve 45. minutě mohl míč skončit za zády Stejskala po pokusu Brandnera, brankář ale míč na poslední chvíli vyrazil.

V první minutě druhého poločasu to po zemi zkoušel Bičiště, dukelský brankář byl opět pozorný. Hra Hradce vypadala na začátku druhého poločasu celkově aktivněji. V 55. minutě se Dukla nadlouho usadila na polovině soupeře, kde zkoušela něco vymyslet, snaha se proměnila v úspěch až v 67. minutě, Kristian Janko po několika odrazech a podklouznutí soupeřova obránce jednoduše zakončil do odkryté brány. Vedli jsme 1:0. Dukla měla i nadále na hřišti převahu. Po rohovém kopu Hradce v 80. minutě byl ale ve vápně velmi pohotový Danila Vukčevič, který zblízka prostrčil balon za Šťovíčkova záda. Rázem tak bylo vyrovnáno na 1:1. Dukla si chtěla vzít vedení zpět, to se jí ale nedařilo. V nastavení zápasu získala 2 rohové kopy, ty ale nedokázala využít a tak zápas skončil remízou.

Richard Polák: "Od začátku utkání jsme byli aktivnějším týmem, který svou kombinační hrou dokázal přehrávat soupeře a připravovat si gólové příležitosti, ve kterých nám ale chyběla větší přesnost. Na začátku druhého poločasu měl soupeř také dvě šance ke vstřelení branky. Postupem času jsme opět navázali na výkon z prvního poločasu, avšak k tomu, abychom mohli být šťastnějším týmem v utkání, nám chybělo přesnější zakončení."