Juniorka válí! Porazila i Viktorii Plzeň

21. 8. 2014 | Redakce

Juniorské mužstvo Dukly je evidentně ve velké herní pohodě, mladíci z Julisky si totiž připsali 10 bodů z posledních čtyřech utkání. Tentokrát porazili Viktorii Plzeň 3:2. Pozitivní zprávou je i to, že poločas za juniorku odehrál Néstor Albiach, který se vrací po vážném zranění.

5. kolo, čtvrtek 21. 8. 2014, 14:00
3:2
(2:2)
Viktoria PlzeňViktoria Plzeň

Dukla Praha: Tetour David – Kulikov, Reiter, Troníček (46. Toman), Schindler – Brejcha, Tetour Daniel, Volek (70. Farkaš) – Vopat (C) (90. Bezpalec), Gajecký (62. Zoubek), Néstor Albiach (46. Bezdička)
Viktoria Plzeň: Šiman – Glazer, Piroch (C), Čihák, Lešek – Hradecký, Chrien (55. Mevěděv) – Pernglau (70. Vávra), Bohó, Hejda – Černý
Branky: 4. Vopat, 21. Vopat, 78. Brejcha – 1. Černý, 28. Černý. Rozhodčí: Kotalík – Kubr, Vrzal

Hned v první minutě se postarali hosté o šok na Julisce, Pernglau pronikl zprava do vápna, tam se míč odrazil k Černému a ten okamžitě otevřel skóre. Reakce Dukly na sebe nenechala dlouho čekat, přesně tři minuty, kdy povedenou střelou vyrovnal Ladislav Vopat. Branky padaly i v dalších minutách, nejprve šla Dukla do jednogólového vedení, kdy se znovu prosadil Ladislav Vopat, který se kličkou do středu hřiště zbavil obránce a zvýšil na 2:1. Následně ale odpověděla brankou Viktoria Plzeň, Daniel Černý se na hranici vápna dostal k míči, rychle se otočil a trefil se přesně k tyči. Ve 40. minutě se prezentoval povedenou střelou aktivní Néstor Albiach, jehož technický pokus vytáhl Šiman na roh.

V 61. minutě po kombinaci s Glazerem zakončoval Medvěděv. Jeho přízemní střela ale minula o půl metru branku. V 65. minutě přišla velká šance Plzně. Medvěděvovi přihrál patičkou Hradecký a ten se objevil v úhlu sám před Tetourem, hledal ještě Hejdu postaveného před prázdnou bránou, jenže přihrávku domácí obrana zablokovala a sám Medveděv nedokázal míč dorazit do prázdné brány. Následně spálila Dukla dvě velké šance. Nejprve Šiman velice dobře vyrazil střelu Zoubka a poté se Tetour prokličkoval do velice dobré pozice, které se nejspíš zalekl, ukopl se a míč šel vedle. Dukla ale přidávala na tempu, jelikož přišla další šance domácího Vopata! Brejcha se důrazně prosadil přes tři obránce, poslal míč Vopatovi před prakticky prázdnu bránu, jenže domácímu kapitánovi střela nesedla a skončila mimo tři Šimanovy tyče. V 78. minutě ale konečně padla branka. Po centru Schindlera se prosadil Brejcha! V 85. minutě střílel Daniel Tetour a Šiman vytáhl povedený zákrok. O minutu později střílel z úhlu Bezdička, který mohl definitivně rozhodnout, ale jeho pokus šel vedle.

Richard Polák: "Dnešní utkání se mi hodnotí velice dobře, jelikož jsme výsledek umocnili i velice dobrým herním projevem, i když se nám vstup do utkání nepodařil. Dokázali jsme na brzký gól soupeře ale reagovat, Láďa Vopat krásnou střelou vyrovnal a šli jsme do vedení, které jsme následně ztratili. Ve druhé půli naše kvalita s přibývajícím časem postupně rostla a v 78. jsme jsme ji umocnili vítězným gólem Brejchy."