Juniorka v prvním utkání nebodovala

28. 7. 2014 | Redakce

Juniorské mužstvo Dukly nastoupilo k prvnímu kolu Juniorské ligy proti Slovácku, které bylo posilněno o několik hráčů "A" týmu. Mladíci z Dukly nakonec podlehli jihomoravskému celku 0:3.

1. kolo, pondělí 28. 7. 2014, 14:00, Juliska
0:3
(0:3)
SlováckoSlovácko

Dukla Praha: Vávra - Kulikov, Toman, Reiter, Kpozo (85. Zoubek) - Brejcha, Kasim (65. Farkaš), Bezpalec (46. Tetour) - Bezdička (75. Schindler), Vopat, Manzia
Slovácko: Nemrava – Daníček, Mezlík, Břečka, Reinberk - Havlík, Sadílek, Civič (71. Fojtásek) - Galuška (85. Prajza), Haša, Ťok (67. Michna)
Branky: 31. Daníček, 34. a 56. Haša. ŽK: 40. Reiter, 46. Tetour - 74. Břečka. Rozhodčí: Julínek – Kubr, Vlček.

V 9. minutě nebezpečně hlavičkoval po rohovém kopu Mezlík, ale jeho pokus minul Vávrovu branku. Po čtvrthodině hry střílel z první Sadílek, jeho pokus na hranici velkého vápna nemohl Vávru ohrozit. V 17.minutě vyslal střílený centr před branku Vávry Civič, k míči se dostal Haša, kterému radost z gólu překazil dobrým zákrokem brankář naší juniorky. A další příležitost Slovácka přišla o několik okamžiků později, hlavička Haši prošla těsně vedle branky Dukly. Po necelé půlhodině hry vyslal štiplavou střelu aktivní Haša, ale míč šel přesně doprostřed brány, takže prozatímní čisté konto Vávry nebylo ohroženo. Bohužel síť za Vávrou se rozvlnila ve 31. minutě, kdy stál ve správnou chvíli na správném místě Daníček a křižnou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Vzápětí mohlo být ještě hůř, ale při šanci Haši podržel Duklu skvělým zákrokem Vávra. Bohužel i tak padla druhá branka, ve 34. minutě se prosadil střelou z první Haša. Ve 35. minutě to už vypadalo na první šanci Dukly, jenže Manzia byl po sklepnutí Bezdičky v ofsajdu.

V 56. minutě vstřelil druhou branku v utkání Haša, který si navedl míč na střed velkého vápna a nedal Vávrovi šanci. V 65. minutě se prosadil Manzia, který sice prostřelil Nemravu a rozvlnil síť, ale proti byl praporek asistenta Vlčka - ofsajd. V 74. minutě rozběhlo Slovácko velmi nadějný protiútok, Sadílek svým centr ale naštěstí nalezl jen nohu obránce Dukly. V 87. minutě šel do protiútoku Manzia, dostal se až do vápna, hostující obrana ho ale ke střele nepustila.

Jaroslav Hynek: "Zápas proti Slovácku - herní výkon jsme si představovali určitě jinak. Za první poločas se hledá velice těžko, co hodnotit. Nedokázali jsme najít na soupeře žádnou zbraň, prakticky jsme zakončili jen jednou a to ještě mimo branku. Byli jsme velice neodvážní. Do druhého poločasu jsme vstoupili odhodláni změnit průběh utkání. Spoustu věcí jsme změnili a zlepšili, ale bohužel do páté minuty druhé půle jsme dostali třetí branku a pak už to bylo hodně těžké. Ale dařilo se nám lépe kombinovat, držet míč, lépe rozehrávat. Měli jsme tam šest nebo sedm situací, které jsme mohli dotáhnout, nicméně končily třeba na ofsajdu nebo na nějaké horší předfinální přihrávce. S výsledek jsme nedokázali nic udělat, nicméně ve druhém poločase přišlo určité zlepšení."