Juniorka v prvním kole nestačila na Liberec

29. 7. 2013 | Redakce

Nový trenér, nový kapitán a spousta nových tváří nastoupilo v prvním kole Juniorské ligy do utkání s Libercem. V tomto duelu padla jediná branka, bohužel za záda Karla Malého a Liberec tak na Julisce zvítězil 1:0.

1. kolo, pondělí 29. 7. 2013, 14:00, Juliska
Dukla Praha Dukla Praha
0:1
(0:1)
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha: Malý – Hrazdíra (46. Tetour), Preisler, Toman (76. Klár), Juroška, Brejcha, Milec, Fryčer, Bartůněk (69. Gajecký), Reiter, Svoboda.
Slovan Liberec: Kolář – Pimpara, Pokorný, Beníšek, Kmoníček (87. Kastelovič), Soungole, Káva (56. Lukes), Dydowicz (72. Vasilko), Douglas, Bouška, Frimmel (46. Novotný).
Branky: 17. Douglas Karty: ŽK: 49. Reiter (DUK) – 89. Soungole (LIB), ČK: 84. Reiter (DUK). Rozhodčí: Zadinová – Štěrba, Vnuk.
Diváci: 80

Juniorku do utkání vedl nový kapitán, kterým se stal Mike Frycer. On i jeho spoluhráči sledovali, jak Liberec nastřelil hned ve druhé minutě tyč. Liberec byl v prvních deseti minutách aktivnější, v 10. minutě trefil tyč Malého branky Káva. Ve 14. minutě měl příležitost Brejcha, který se snažil přehodit libereckého brankáře, ten ale na míč dosáhl.

V 17. minutě padla první branka utkání, postaral se o ní Djika Douglas, který přesnou hlavičkou nedal Malému šanci. O necelou čtvrthodinu později založil Bartůněk rychlý protiútok po levé straně, ovšem míč skončil u Svobody. Následně v přečíslení postupoval Svoboda s Tomanem na branku hostí, první jmenovaný však nenačasoval centr nejlépe a dobře rozehraná akce tak byla odsouzena k zániku. První poločas tak skončil za stavu 1:0 pro hosty.

Do druhého poločasu nastoupil Tetour místo Hrazdíry a hned ve 48.minutě centroval na Tomana, který se nacházel ve vápně soupeře. Jeho hlavička byla ale zblokována. V 55. minutě měl příležitost Bouška, jeho pokus šel vedle levé tyče Karla Malého. O necelé tři minuty později měli příležitost v podobě střely Bartůněk, Tetour a Brejcha, Koláře ale nepřekonal ani jeden z nich. V 79. minutě se Liberec ocitl ve dvou obrovských šancích. Lukes nacentroval do vápna na volného Soungoleho, ten trefil Malého a dorážející hráč branku těsně minul. Pravý bek Dukly Jan Juroška měl na svědomí velice hezký moment utkání, kdy ze středu hřiště prošel skrz obranu a jeho krásnou střelu se štěstím vyrazil na roh Kolář. O pět minut později byl znovu v akci Juroška, který centroval do vápna, kde stál osamocený Gajecký, ten hlavičkoval k bližší tyči, Kolářova reakce bylo opět bezchybná. Další střela, tentokrát z dálky, byla v podání Preislera, ale skončila těsně vedle levé tyče. V prvním kole Juniorské ligy tak zvítězil Slovan Liberec 1:0.

Jaroslav Hynek: "První utkání skončilo prohrou. Do prvního poločasu vstoupil lépe Liberec, byl nebezpečnější, v úvodu nastřelil dvě tyče, ale po 15 minutách, kdy padla branka, se hra téměř vyrovnala. Soupeř měl ve druhém poločase o dvě stoprocentní šance víc. My jsme sice byli nebezpeční, ale většinou veškeré naše akce skončili na rohu nebo standardní situaci. Utkání poznamenalo i vyloučení Reitra, kdy jsme si vytvořili dostatečný tlak, a kdybychom v něm vydrželi, mohli jsme uhrát i remízový stav, čemuž by utkání odpovídalo. Ale musíme uznat, že soupeř měl střel víc a tím pádem si vítězství zasloužil."