Juniorka v pražském derby zvítězila

24. 9. 2012 | Redakce

Další pražské derby v podání juniorské ligy odehrála Dukla proti Bohemians 1905 a zvítězila 4:2. Připsala si tak v tabulce znovu 3 body.

9. kolo, pondělí 24. 9. 2012, 14:00
4:2
(1:0)
Bohemians 1905Bohemians 1905

Dukla Praha: Štěpánek - Jeřábek, Marič (72. Milec), Juroška (80. Solař), Čapek, Svoboda (72. Micka), Fryčer, Farkaš (61. Pařík), Hrazdíra, Hanousek, Pták (61. Kotlík).
Bohemians 1905: Maha - Ptáček, Žaloudek, Košata, Egert, Živný, Šedivý (64. Rein), Trýzna (46. T. Šebek), Jiskra (46. Maxa), Šumský, Petlička (58. V. Šebek).
Branky: 45. Juroška (pen.), 48. Juroška, 75. Čapek, 77. Kotlík - 56. Šedivý, 79. Košata. ŽK: 87. Štěpánek - 29. Jiskra 40. Egert, 44. Živný, 85. Šumský. Rozhodčí: Jílek – Pospíšil, Váňa.
Diváci: 127

Do utkání vstoupila aktivněji Dukla. K první střele na bránu se po ponechané výhodě dostal Svoboda, ale minul ji o pár metrů. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat, dostal se do ní Marič, ale mířil nad. V náporu Dukla pokračovala, když hostující branku ohrozil zpoza šestnáctky Čapek, ale opět neúspěšně. V 16. minutě se do pěkné gólovky dostal Fryčer, střela ale prolétla také těsně nad břevnem. Bohemka se snažila odpovědět, ale marně. První protiútok skončil odkopem míče do zámezí a následná rozehra přinesla jen centr končící v rukou Štěpánka.

Ve 24. minutě pokračovali v ofenzivě domácí, v další šanci se objevil Pták, když se po individuální akci uvolnil na hranici šestnáctky a pálil vedle pravé tyče. Pohlednou akci rozjel Juroška, po nákopu do vápna zpracoval míč Marič, nahrál Ptákovi a ten z voleje pálil, hostující brankař vyrazil na roh, který zůstal nevyužit. Bohemka se opět dostala k míči ve 31. minutě, ale veškeré její snahy byli zažehnány už před šestnáctkou, až po přímém kopu se mohla dostat do zakončení, ale domácí v tom Ptáčkovi zabránili a na druhé straně zahrozili střelou z dálky, jejímž autorem byl Pták.

Následovala gólovka Bohemky. Jejím autorem byl Žaloudek, který nastřelil břevno. V poslední minutě vyslal Pták Jurošku středem šestnáctky k bráně, kde mu ale v pokračování akce nedovoleně zabránil hráč Bohemians a byl nařízen pokutový kop, který Juroška proměnil – 1:0.

Domácí vstoupili do druhého poločasu další brankou. Pták pronikl skrz vršovickou obranu, míč naservíroval Juroškovi a ten skóroval – 2:0. Další protiútok skončil neúspěšným zakončením Svobody, zahrával se roh, po kterém míč proletěl skrz šestnáctku až k Farkašovi, ten se ale netrefil dobře. Na druhé straně si vytvořili pěknou akci hosté a zvýšili na 2:1 střelou Šedivého.

V 67. minutě postupoval Šebek sám proti Štěpánkovi, ten vyběhl a střela skončila v jeho nohou nevyužita. Na druhé straně Pařík prodloužil na Čapka po pravé straně, ale se střelou si brankař poradil.

V 75. krásným gólem zvýšil Čapek, kterého od půlky vyslal za hostující obranu Pařík. Vzápětí zvyšuje nádhernou střelou do šibenice zpoza šestnáctky Kotlík. Bohemka se s nepříznivým výsledkem nechtěla smířit a tak v 79. minutě snížil na 4:2 Košata. V poslední desetiminutovce se pokusil ještě Čapek přehodit brankaře, ale míč skončil na horní síti. Utkání tak skončilo 4:2 pro domácí Duklu.