Juniorka v gólovém utkání porazila Příbram

3. 12. 2018 | Redakce

Vyrovnané a gólově bohaté utkání odehrála v pondělí odpoledne dukelská juniorka s Příbramí. Do zápasu šla Dukla ve výborné formě – z posledních čtyř kol 3x vyhrála a 1x remizovala. Další tříbodový zisk si svěřenci trenéra Tomáše Kulvajta připsali právě dnes.

17. kolo, pondělí 3. 12. 2018, 13:00, UMT Juliska
3:2
(1:2)
PříbramPříbram

Dukla Praha: Hruška – Kott (K), Mašek, Kosík, Kubů (46. Janko), Šolaja, Štursa (46. Kovernikov), Krunert, Chlumecký, Kolman (61. Mentberger), Vyleta (69. Schneider).
Příbram: Beran – Květ, Duda, Nitrianský, Hloušek, Lukavský (K), Klán, Šíma, Polidar, Puchmertl, Pejša.
Branky: 11. Vyleta, 63. Chlumecký, 80. Krunert– 29. Květ, 44. Pejša. ŽK: 37. Chlumecký (DUK), 56. Šolaja (DUK). Rozhodčí: Váňa – Černý, Novák.

Zápas s výkopem ve 13.00 měl slušné tempo. Už v první desetiminutovce jsme viděli střely na obou stranách, ve 4. minutě to neúspěšně zkusil Martin Chlumecký, v 11. minutě se poprvé měnilo skóre, a to ve prospěch Dukly. Akci započal Štěpán Krunert, nahrál Matyášovi Kubů a úspěšným střelcem byl Dominik Vyleta. Dukla vedla 1:0. Naše převaha pokračovala i v minutách po gólu, poté ale Příbram zahrozila z přímého volného kopu ve 22. minutě, brankář Matúš Hruška nebezpečný pokus vychytal. Na střelu Romana Květa ve 22. minutě už byl ale krátký a Příbram se radovala z vyrovnání na 1:1. Ve 25. minutě měl šanci získat zpět vedení Dominik Vyleta, zakončení se mu ale nezdařilo. O sedm minut později zablokovala naše obrana další pokus hostů z přímého volného kopu, nebezpečný nebyl ani jejich roh ve 42. minutě. Aktivita Příbrami se ale přetavila ve vedoucí gól ve 42. minutě, takzvaně „do šatny“ se trefil Petr Pejša.

V úvodní dvacetiminutovce druhého poločasu se hra přelévala ze strany na stranu, k ohrožení branky došlo v 53. minutě střelou Chlumeckého, gól z toho ale nebyl. V 63. minutě přišlo už z kopačky Chlumeckého vyrovnání, kterému předcházela přihrávka Vojtěcha Mentbergera. Dukle byla remíza málo a vytrvale se snažila získat převahu a strhnout vítězství na svou stranu. Prudkou střelu předvedl v 70. minutě Chlumecký, tu ale vychytal brankář hostů Beran. V 79. minutě vystřelil Štěpán Krunert – a byl úspěšný! Asistence si připsali Schneider a Janko. Dukla vedla deset minut před koncem 3:2 a byla velmi blízko k zisku tří bodů. V 85. minutě k tomu velmi přispěl včasným zákrokem Matúš Hruška, nic dalšího už hosté nevymysleli, naopak Dukla pálila těsně mimo bránu ještě v 89. minutě. Vítězstvím 3:2 byli ve vybojovaném zápase odměněni naši hráči. Dukla se posunula tabulkou Juniorské ligy ze šestého na čtvrté místo.

Tomáš Kulvajt: "Za dnešní vítězství jsem moc rád, protože se nerodilo lehce. Po dobrém vstupu se nám nepodařilo i přes šance přidat druhou branku. Příbramští naopak přebrali iniciativu a i kvůli naší pasivitě do poločasu skóre otočili. Druhý poločas naopak vyzněl jednoznačně pro nás. Zvýšili jsme agresivitu v napadání i pohyb bez míče a vytvořili si převahu i šance, které jsme dokázali proměnit. Díky tomu jsme si vzali vedení zpět a zápas dokázali dotáhnout do vítězného konce. Udělali jsme tak skvělou tečku za povedeným podzimem."