Juniorka v generálce porazila Spartu

12. 2. 2013 | Redakce

V posledním přípravném utkání před startem jarní sezóny porazila juniorka devatenáctku Sparty 2:1. Příští pondělí ji čeká tým Hradce Králové.

prat., pondělí 11. 2. 2013, 14:00, UMT Mikulova
Dukla Praha Dukla Praha
2:1
(1:1)
Sparta PrahaSparta Praha

Dukla Praha: Štěpánek - Grafnetr, Červeňák, Hrazdíra, Příhoda - Fryčer (60. Micka), Farkaš (65. Pařízek), Acosta (65. Milec) - Kotlík (75. Kunič), Svoboda, Čapek (75. Mazánek).
Branky: Čapek, Micka.

V prvním poločase jsme si vytvořili několik velmi slibných brankových příležitostí, které ani Čapek, ani Kotlík a dvakrát Svoboda nedokázali využít. Takže jsme vstřelili branku pouze po rychlém protiútoku, který vycházel ze soupeřova rohového kopu, po kterém jsme dokázali jít do rychlého přečíslení, kdy Svoboda přihrál Čapkovi před prázdnou bránu - 1:0. Kolem třicáté minuty jsme inkasovali po nepřesné rozehrávce, kdy se soupeř po rychlém přechodu dostal do podobné situace jako my předtím - 1:1.

V druhém poločase se hra vyrovnala. My sice byli více na míči, ale soupeř posunul svůj obranný blok více směrem k naší brance a díky tomu jsme se dostávali do problémů v rozehrávce a nedokázali jsme první obranný blok překonat. Nakonec se to povedlo v devadesáté minutě, kdy jsme získali balón, rychle ho posunuli na střed Mickovi, který krásnou, technickou střelou překonal brankaře Sparty a tím byl završen výsledek 2:1.

Jaroslav Peřina: "Myslím si, že první poločas jsme byli silnější, byli jsme všude první s 15 zakončeními na branku. Bohužel jsme z tohoto množství střel dokázali proměnit pouze jednu, a za to nás soupeř v závěru poločasu potrestal. Ale myslím si, že za tu snahu, kterou jsme měli v obou poločasech, jsme si určitě zasloužili vyhrát. I když je třeba říct, že soupeř měl také několik krásných a kombinačních akcí. Utkání bylo na velmi zajímavé úrovni."