Juniorka v derby nestačila na Bohemians

13. 3. 2016 | Redakce

V malém pražském derby na půdě Bohemians prohrála Dukla 4:1. Jediný přesný střelecký úspěch si za hosty připsal Lukáš Slávik. Za domácí se hattrickem převedl David Bartek.

23. kolo, neděle 13. 3. 2016, 10:30, UMT Horní Měcholupy | Zápas ON-LINE
Bohemians 1905 Bohemians 1905
4:1
(1:0)

Bohemians 1905: Dočekal – Kučera, Rothe (K), Charvát, Fotr – Grohmann, Habrun (34. Bláha), Akulinin, Lulič, Bartek – Kubec.
Dukla Praha: Tetour – Cvrček, Preisler, Bedička, Bezpalec (K), Schnidler, Stýblo, Farkaš, Vokoun, Slávik, Troníček.
Branky: 39. Bartek, 48. Lulič, 59. Bartek, 64. Bartek – 52. Slávik.

Velkou šanci měl ve 12. minutě Leonid Akulinin, ale ani nadvakrát nedokázal překonat Tetoura v brance Dukly. V 16. minutě se poprvé rozvlnila síť za domácím brankářem. Nádhernou akci předvedla Dukla po ose Farkaš-Bezdička-Schindler, jenže zvednutý praporek pro těsný ofsajd znamenal, že branka neplatila. David Bartek mířil v 18. minutě těsně vedle tyče hostujícího brankáře. O 3 minuty později minul branku také Kubec. Ve 33. minutě byla Dukla po rohovém kopu blízko k otevření skóre, ale opět chyběly centimetry. První branka padla ve 39. minutě. Kubec se uvolnil na kraji vápna a přesným míčem vybídl ke skórování Davida Bartka.

Hned první minuta druhého poločasu přinesla střelu do tyče Tetourovy branky. Dvoubrankového náskoku se Bohemians dočkali ve 48. minutě. Chytrou střelou překvapil Tetoura na první tyči Karlo Lulič. Dukla nečekala s odpovědí dlouho. V 54. minutě mířil přesně na zadní tyč LUKÁŠ SLÁVIK. Boheminas navýšili své vedení o pět minut později. Tetour ještě dokázal s pomocí tyče zastavit střelu Grohmanna, ale dorážka Davida Bartka už byla nad jeho síly. O dalších 5 minut později přidali domácí další gól. Po pěkné kombinační akci Bohemky dovršil hattrick David Bartek. Do konce utkání se již žádné výrazně příležitosti nevyskytly a tak utkání skončilo vítězstvím domácích Bohemians 4:1.

Libor Pala: „Musím přiznat, že jsme sem jeli s ambicemi, že nějaké body tady uhrajeme. Bohužel slavila úspěch zkušenost soupeře v podobně 5ti starších hráčů. Tento fakt byl velmi znát. Myslel jsem si, že na malém hřišti dokážeme aktivní hrou a rychlým přechodem držet krok. Udělali jsme chyby z nezkušenosti a strachu a to nás nepustilo k dobrému výsledku. Měli jsme asi 5 nebo 6 střel na bránu, kdy to všechno šlo do středu. Škoda, že některé z těch střel nešly více k tyči. Naše celková hra nebyla špatná, ale ve hře v šestnáctce nás soupeř předčil.“