Juniorka v Rokycanech pouze remizovala

15. 10. 2011 | Redakce

Remízu 0:0 si přivezla Juniorka Dukly z dalšího utkání Divize A na hřišti Rokycan.

10. kolo, sobota 15. 10. 2011
Rokycany Rokycany
0:0
(0:0)
Dukla Praha BDukla Praha B

Rokycany: Vild – Jícha, Procházka Jan, Hereit, Jedlička – Aubrecht, Procházka Filip, Tobrman (71. Vaščák), Scheinherr (56. Šíša) - Kocour (83. Drahoňovský), Kubík
Dukla Praha B: Tetour - Radoš, Preisler, Fitsay, Hrazdíra - Tenkl , Marič, Farkaš (46. Micka) - Svoboda (78. Jelínek), Jíra, Kmoch (64. Čapek)
ŽK: 66. Procházka J., 84. Kubík - 62. Preisler.

První střelecký pokus zaznamenali domácí ve 4. minutě, ale střela levého záložníka. Scheinherra z 27 m skončila 2,5 m vedle.

Dukla zahrozila vážněji v 5. minutě, když M. Marič ze 7 metrů po přihrávce J. Kmocha ze 7 metrů nastřelil jen domácího obránce v brance Rokycan.

Domácí kontrovali hned v 6. minutě, když po přihrávce útočníka č. 7 Kubíka se dostal přes pravou obranu Dukly domácí střední záložník č. 15 Procházka Filip, ale jeho střelu z 5 metrů skvěle zablokoval vybíhající D. Tetour v brance Dukly.

V 15. minutě vystřelil prudkou střelu M. Marič z24 m, ale střela skončila 2 m vedle domácí branky. V další gólové šanci ve 22. min. se ocitl T. Tenkl po kombinaci P. Svobody, T. Tenkla a J. Kmocha, jeho střelu z malého vápna však stačil ještě tečovat bránící domácí stoper č. 6 Hereit a následně střelu ztlumil brankář Vild.

Hned o šest minut později si Dukla vypracovala další gólovou šanci po rohovém kopu M. Mariče, ale střela J. Kmocha ze 14 metrů skončila 3 m vedle.

Přehlídku zahozených gólových šancí završil v poslední minutě prvního poločasu M. Marič, který si krásně naběhl na střed malého vápna na přihrávku R. Jíry a domácí branku neuvěřitelně přestřelil. Když pak ve 20. vteřině nastavení první půle po přihrávce J. Kmocha výborně předskočil dva domácí stopery R. Jíra, a naštěstí pro domácí jeho střela ze 3 metrů skončila jen půl metru vedle,šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Do druhé půle Dukla vystřídala v záloze D. Farkaše J.Mickou. Nově vystřídaný hráč pak pokračoval v zahazování šancí Dukly, když v 50. minutě dostal ideální přihrávku na malé vápno od R. Jíry, ale z voleje netrefil přesně míč a tak lehkou přízemní střelu domácí brankář Vild bez problémů chytil.

V 52. minutě se dostali ke slovu také domácí, kteří po rohovém kopu levého obránce č. 8 Jedličky zakončovali hlavičkou nekrytého stopera č. 6 Hereita z malého vápna, a tentokrát stála štěstěna na straně Dukly, protože jeho prudká hlavička skončila metr vedle branky Dukly.

Rokycany v 56.min. vystřídaly levého záložníka Scheinherra č. 3 Šíšou. V 57. min. viděli diváci pěknou křížnou střelu J. Kmocha ze 17 metrů z pravé spojky pod břevno, ale domácí brankář Vild předvedl neméně pěkný zákrok a střelu chytil.

V 61. min. po kolmé přihrávce P. Svobody následovala střela M. Mariče z oblouku velkého vápna metr vedle domácí branky, přičemž měl ještě ve vápně volného R. Jíru a J. Kmocha.

Z protiútoku domácí čerstvý hráč č. 3 Šíša zatáhl míč v levém křídle a následný skluz bránícího M. Preislera posoudil rozhodčí Svoboda jako faul na žlutou kartu.

Dukla v 64. min. vystřídala v útoku J Kmocha P. Čapkem. Čerstvý P. Čapek pak v 65. min. dostal od M. Mariče pěkný kolmý pas a z pravé strany se dostal za linii domácí obrany a v plném běhu z pravé spojky ze 14 metrů prudce vystřelil křížnou přízemní střelu, která, ale skončila jen metr vedle domácí branky.

V 68. min. Dukla po rohovém kopu domácích vyrazila do rychlého brejku P. Svobodou, ale domácí obrana se stačila vrátit a jeho přihrávku na nabíhajícího Mariče do velkého vápna stačili stopeři Rokycan v poslední chvíli odkopnout.

V 71. min. domácí vystřídali středního záložníka Tobrmana č. 4 Vaščákem. V 76. min. po pěkné kombinaci Dukly mezi M. Maričem, J. Mickou a P. Čapkem další gólovou šanci R. Jíry z malého vápna chytil pozorný domácí brankář Vild. V 78. min. Dukla vystřídala v útoku P. Svobodu J. Jelínkem.

V 80. min. nadějnou akci Dukly kterou začal T. Tenkl na J. Micku a pokračovala přes P. Čapka a jeho stříleným centrem na malé vápno Rokycan, zastavil odkopem v posledním zlomku vteřiny z malého vápna domácí pravý záložník č. 11 Aubrecht před dobře nabíhajícím M. Maričem.

V 83. min. domácí vystřídali útočníka č. 16 Kocoura č. 12 Drahoňovským. V 84. min. obdržel domácí útočník č. 7 Kubík žlutou kartu za faul na P. Čapka.

V 85. min. další gólová šance Dukly - tentokrát po pěkné přihrávce R. Jíry P. Čapek z 8 metrů dobře vystřelil, ale jeho střelu vykopl domácí brankář Vild házenkářským rozštěpem. V téže minutě se snažil ze sevření trojice domácích obránců překvapit domácího brankáře z 10 metrů patičkou J. Jelínek, ale brankář Vild byl pozorný a překvapivou, ale málo razantní střelu, chytil.

V poslední minutě zápasu pak domácí útočník č. 3 Šíša atakovaný M. Preislerem z úhlu z 12 metrů přestřelil branku Dukly.

Mladíci Dukly v Rokycanech sehráli výborný zápas, hráli s chutí a domácí zkušenější hráče přehrávali pestřejší kombinací, lepším pohybem a tomu také odpovídal narůstající počet gólových příležitostí Dukly, kterým chybělo jediné – góly.

Protože i domácí Rokycany hrály na vítězství, viděly necelé dvě stovky diváků pohledný zápas, který dobře odřídil rozhodčí Svoboda.

Hodnocení trenéra Jaroslava Peřiny: "Odehráli jsme jedno z nejlepších utkání, ale chyběla tomu třešnička v podobě branky. Příležitostí jsme měli několik, ale bohužel naši střelci tentokrát mířili slepými patronami. S výkonem jsem ale naprosto spokojen, hráli jsme bez závažnějších chyb. A i hra dopředu měla potřebnou kvalitu. Jen důraz v zakončení byl problém."