Juniorka v Příbrami bez vítĕzství

15. 10. 2012 | Redakce

Po špatném vstupu do druhého poločasu juniorka v dnešním utkání podlehla Příbrami 0:1.

12. kolo, pondělí 15. 10. 2012, 15:00
Příbram Příbram
1:0
(0:0)

Příbram: Krček – Andrejevič, Čížek, Brotánek, Šípek (82. Nikovski), Soldát, Kdolský (74. Brandner), Vnuk, Hanuš, Skořepa, Stratil (80. Papšys
Dukla Praha: Tetour – Jeřábek, Ilko, Juroška (66. Mazánek), Čapek, Fryčer (77. Skála), Farkaš, Hrazdíra, Micka (62. Pařík), Hanousek, Pták (62. Kotlík
Branky: 52. Šípek (pen.). ŽK: 51. Jeřábek (DUK). Rozhodčí: Jech – Urban, Němec

Na začátku utkání byli aktivnější hráči Dukly Praha. Nejprve měl šanci Pták, ale příbramská obrana v čele s brankářem Krčkem byla v pozoru. V 10. minutě kopal první roh zápasu Farkaš, ale Dukla z něj nedokázala zahrozit.

Ve 14. minutě zahrával přímý kop Čapek, ovšem pouze do hradby těl domácích hráčů. V 17. minutě nechal výhodu hostujícímu mužstvu sudí Jech, Pták ale velkou šanci neproměnil.

Následovaly příležitosti na obou stranách - Stratil se nejprve ocitl ve velké šanci před Tetourem, ale netrefil branku. O minutu později chtěl Pták přelobovat Krčka, míč šel nad bránu.

Ve 41. minutě zakončoval Ilko po rohu Farkaše, ale brankář Krček předvedl skvělý zákrok. Do konce prvního poločasu už žádná velká šance nepřišla.

Po pěti minutách druhého poločasu se kopala penalta! Jeřábek fauloval Šípka a tentýž hráč pokutový kop proměnil - 1:0.

Dukla se o tři minuty později snažila odpovědět šancí Hanouska, který prošel do pokutového území Příbrami, ale ani on gól nezaznamenal. V 65. minutě se dostával do šance Čapek, byl mu ale odmáván ofsajd.

V 89. minutě měla Příbram ještě dvě šance v podobě dvou střel, proti kterým se zaskvěl brankář Tetour.

Utkání tak skončila těsnou výhrou Příbrami 1:0.

Hodnocení trenéra Jaroslava Peřiny: "O utkání rozhodl především první poločas, kdy jsme naši kvalitní hru nedokázali přetavit v branku a následné vedení. A i když si myslím, že jsme soupeře výraznĕ přehrávali a byli jsme lepším mužstvem, tak se nám nepovedl vstup do druhého poločasu. Soupeř nás prvních deset minut velmi dobře napadal, a tím nás donutil k individuálním chybám, kde při jedné Jeřábek ve vápnĕ zatáhl rukou Šípka a byla z toho penalta. Ale v podstatĕ my jsme si celý druhý poločas žádnou gólovou šanci nevytvořili a samozřejmĕ za to, že nám chybĕla odvaha, ať už v zakončení nebo při rozehrání standardních situací, tak jsme si vyhrát nezasloužili."