Juniorka v Českých Budějovicích zvítězila 3:1

13. 5. 2019 | Redakce

Šestá Dukla Praha se v Juniorské lize ve skupině o umístění utkala s Dynamem České Budějovice, které bylo před pondělním zápasem na čtvrtém místě. Na hřišti Dynama navázala na vítězství nad Příbramí z posledního kola a získala tři body za výhru 3:1, v tabulce se tak posunula před svého soupeře.

7. kolo, pondělí 13. 5. 2019, 14:00, SCM Mladé, České Budějovice
Č. Budějovice Č. Budějovice
1:3
(0:0)

Č. Budějovice: Luksch – Kočí, Jáša, Lindák, Bouguetouta, Pouček (C), Matoušek, Tomášek, Brabec (58. Hudeček), Kalousek (68. Kalu), Krejčí.
Dukla Praha: Janda – Kott (C), Kosík, Krunert, Šolaja, Kubeš (46. Hodek), Kolman, Vyleta (64. Korček), Straňák, Kubů (83. Mašek), Schneider.
Branky: 87. Pouček - 55. Kubů, 85. Hodek, 90+1. Korček. Rozhodčí: Kotalík – Poživil, Pfeifer.

První desetiminutovka utkání byla opatrná z obou stran, v 10. minutě vybojovali domácí roh, ze kterého ale ohrožení brány Petra Jandy nepřišlo. V 17. minutě se dukelským obráncům podařilo odzbrojit rychle postupujícího Poučka. Ve 20. minutě Dukla odrazila i střelu Matouška. Ve 23. minutě kapitán domácích Pouček upadl v pokutovém území, rozhodčí ale situaci jako penaltovou nevyhodnotil. Kombinace Dukly ve 25. minutě skončila až za hranicí hrací plochy. Gólman Janda měl plné ruce práce ve 30. minutě, kdy vyboxoval z brány centr po rohovém kopu Dynama, domácí nebyli úspěšní ani v dorážce. Ve 32. minutě prošel Štěpán Krunert nezastaven přes půl hřiště a kousek před velkým vápnem vypálil, bohužel ale mimo bránu. Ve 36. minutě šla mimo bránu Dukly hlavička jednoho z domácích hráčů. Závěrečných deset minut prvního poločasu probíhalo podobně klidně jako úvod zápasu a do kabin se šlo za stavu 0:0.

Druhý poločas začal zostra, po dukelském rohu ve 47. minutě následovala nepřehledná situace před bránou Českých Budějovic, ze které vzešel další roh hostů, po něm už úspěšně zasahoval domácí brankář Luksch. V 55. minutě už byl ale Luksch krátký na střelu Matyáše Kubů. Ten si vyskočil na centr z pravé strany a hlavičkou poslal balon k tyči, Dukla šla do vedení 1:0. V 60. minutě zasahoval na druhé straně Janda, i tentokrát úspěšně. V 69. minutě po rohu domácích proskákal balon k Poučkovi, z voleje se trefil jen do našeho brankáře. Očekávané vzepětí domácích se závěrem zápasu nepřicházelo, Dukla naopak v 85. minutě zvýšila náskok. Obrana Dynama neubránila ve vápně Jakuba Hodka, který centr zprava usměrnil do brány na 2:0. V 87. minutě domácí situaci přece jen zdramatizovali, po rohu rozehraném na krátko zakončil přesně Lukáš Pouček a snížil na 2:1. Na závěr zápasu vrhli domácí všechny síly do útoku, což se jim kvůli otevřené obraně nevyplatilo, Dukla totiž v nastavení ustanovila závěrečný stav na 3:1 díky přesnému zásahu Filipa Korčeka, který se trefil z otočky.