Juniorka uspěla v prvním derby sezony

4. 8. 2014 | Redakce

První derby v sezoně a hned vysoké vítězství 4:0. Juniorka vstřelila v obou poločasech po dvou brankách a z Uhříněvsi si odvezla velice dobrý výsledek a zároveň cenné tři body.

2. kolo, pondělí 4. 8. 2014, 13:00
Bohemians 1905 Bohemians 1905
0:4
(0:2)

Bohemians 1905: Dočekal – Žaloudek, Cseh, Šírl (54. Košata) - Hubínek, Trnka (80. Nováček), Artemuk, Bartek (73. Lukáš), Ibeagha - Hejno (65. Řezníček), Malina
Dukla Praha: Tetour - Kulikov (80. Bohánek), Schindler, Reiter, Bezdička (70. Zoubek) - Brejcha, Bezpalec (70. Volek), Farkaš - Vopat, Gajecký, Toman
Branky: 37. a 44. Vopat (pen.), 64. Farkaš, 79. Volek ŽK: 43. Dočekal, 53. Šírl - 87. Toman Rozhodčí: Berka- Kožár, Štrincl

První rohový kop utkání měla na svých kopačkách Dukla, tato standardní situace byla ale odvrácena do bezpečí a první roh neznamenal zároveň první brankovou příležitost. V 8. minutě střílel Artemuk, ale jeho pokus postrádal razanci. Ve 21. minutě poslal nebezpečný centr do vápna Dukly Šírl, obrana hostí ale včas zareagovala. Ve 26. minutě mohl otevřít skóre Hejno, ale Tetour byl při jeho pokusu pozorný! Po 37 minutách hry už ale přišla první branka zápasu. Dukla hezky zakombinovala před vápnem domácích a následně vymyslela finální přihrávku na Vopata, který střelou k tyči nedal brankáři Dočekalovi šanci. Do konce prvního poločasu padla ještě jedna branka, gól do šatny vstřelil znovu Vopat. Tentokrát z penalty!

Ve 48. minutě přišla šance domácích. Bartek utekl po levé straně a nacentroval do vápna, kde balón ve skluzu trefil Hejno, ale brankář hostů skvěle zareagoval a míč chytil. Dukla ani ve druhém poločase nepolevila a po dvaceti minutách hry přidala třetí branku, tentokrát skóroval Farkaš a zvýšil na rozdíl tří branek! Dukle tříbrankové vedení evidentně nestačilo, v 78. minutě chytil Tetour lehkou střelu Košatovi a z následného protiútoku se dostal míč k novému hráči na hřišti Volkovi, který prostřelil Dočekala.