Juniorka si v utkání se Znojmem připsala tři body

14. 4. 2014 | Redakce

Juniorka odehrála první zápas jarní části sezony 2013/2014 na Julisce a premiéra to byla opravdu povedená. Dukla porazila Znojmo v poměru 3:1!

32. kolo, pondělí 14. 4. 2014, 14:00, Juliska
3:1
(1:0)
ZnojmoZnojmo

Dukla Praha: Němčanský – Kulikov, Troníček, Hrazdíra Štěpán, Schinlder – Brejcha, Tetour – Toman (65. Vrkoč), Bartůněk (75.Matta), Vopat (C) – Gajecký
Znojmo: Doleček – Hříbek, Jurič, Zeba, Hnaníček (C), Jarič (62.Šálek), Crnkič, Honz, Landšperský (72.Slavík), Bogner, Tnanh (62. Pokorný)
Branky: 36. Tetour, 61.Vopat, 86.Matta - 85. Slavík. Rozhodčí: Vlasjuk – Koval, Tereba

První vážnější šanci utkání měla Dukla. V 18.minutě si Vopat vyměnil míč s Bartůňkem, prvně jmenovaný se objevil ve vápně, ale přestřelil. O tři minuty později měli domácí další šanci. Brejchovu střelu zneškodnil znojemský brankář. Po půlhodině hry ohrozili domácí branku znojemští hosté. Hnaníčkovu střelu ale Němčanský chytil. O několik okamžiků později mělo Znojmo další šanci. Hřibek po Crnkičově přihrávce střílel z bezprostřední blízkosti nad. Byla to ale nakonec Dukla, která se ujala vedení. Ve 36.minutě poslal domácí do vedení Daniel Tetour. Vopat ve vápně našel Tomana, který sklepl právě pro středopolaře Dukly a ten se trefil přesně k pravé tyči - 1:0! V závěru prvního poločasu měl příležitost Crnkič, který šel sám na Němčanského, ale na našeho brankáře nevyzrál.

Znojmo mělo ve druhém poločase první šanci v 56.minutě, Landšperský ale mířil mimo branku Němčanského. O tři minuty později přidala Dukla druhou branku v utkání. Vopat přehodil Dolečka a navýšil vedení na 2:0. Deset minut před koncem mělo Znojmo velkou příležitost, kdy mohlo snížit na jednobrankový rozdíl. Nejprve střílel Šálek, jehož střelu Němčanský vyrazil a z následné dorážky Hnaníček vysoko přestřelil. O minutu později střílel z úhlu Zeba, ale jeho pokus opět minul Němčanského branku. I Dukla mohla skórovat. Troníček ale trefil pouze břevno! Poté přišla gólová smršť. Nejprve Znojmo vykřesalo naději, když snížilo v podobě branky Slavíka na 2:1, ale ihned po rozehrávce šla Dukla do útoku a Matta prostřelil znojemského brankáře - 3:1. V samotném závěru ještě Duklu podržel Němčanský, kdy reflexivně vyrazil hlavičku Hnaníčka

Jaroslav Hynek: "Bylo to první utkání na Julisce a je hned vítězné, takže za to jsme určitě rádi, ale s hrou, kterou jsme dnes předvedli, spokojeni být nemůžeme. První poločas byl jakžtakž v dobré kvalitě a spíše až ve druhé pětadvacetiminutovce jsme se zlepšili a dokázali se dostávat do šancí. Ve druhém poločase jsme opustili naši hru, kterou chceme hrát, a bylo tam spoustu nevynucených i vynucených chyb. Když dnešní utkání porovnám s tím v Jablonci, kde jsme prohráli, hráli jsme tam lépe, a tak bychom hrát chtěli dál. Takže věřím, že příště předvedeme líbivější hru, než dnes."