Juniorka si proti Varnsdorfu připsala tři body

30. 3. 2015 | Redakce

Junioři Dukly potvrdili proti Varnsdorfu roli mírného favorita a zvítězili 4:2. Na vítězství se velkou měrou podílel Bidje Manzia, který v zápase vstřelil hattrick.

27. kolo, pondělí 30. 3. 2015, 14:00
4:2
(1:0)
VarnsdorfVarnsdorf

Dukla Praha: Vávra (46. Steinbauer) - Mejdr, Troníček, Toman, Bohánek - Volek (61. Hajdarevič), Farkaš, Bezpalec - Manzia, Gajecký (71. Kulikov), Bezdička
Varnsdorf: Samuel – Luňák, Čurgali, Hauer, Kvída - Švec, Černý, Kučera, Hamada (81. Calpaš), Jícha - Prieložný.
Branky: 2., 48. a 80. Manzia, 60. Bedzdička - 50. Jícha, 64. Kučera. Karty: 39. Farkaš, 72. Bezpalec - 89. Prieložný. Rozhodčí - Zadinová - Ratajová, Špindlerová.

Dukla vstoupila do utkání se 17. celkem tabulky velmi dobře, hned ve 2. minutě otevřel skóre Bidje Manzia, který skóroval po akci Bezdičky. V 9. minutě se dostal do zakončení opět konžský hráč, tentokrát ale míč ze vzduchu nesklep optimálně a nepodařilo se mu výrazněji ohrozit branku Samuela. V 17. minutě vystřelil Kvída z dvacetimetrové vzdálenosti od branky domácích a brankář Vávra musel zasahovat, následoval rohový kop, po kterém zakončoval Hauer, naštěstí vedle. Po téměř půlhodině hry vystřelil Bezdička z rohu šestnáctky a jeho pokus šel těsně vedle. O pět minut později střílel tentýž hráč z přímého kopu, bohužel pro Duklu trefil pouze břevno. Ve 42. minutě vyrazil Vávra střelu Varnsdorfu po skrumáži ve vápně na roh. Ke konci prvního poločasu se pokusil zaskočit Samuela z úhlu Manzia, ale gólman Varnsdorfu vyrazil jeho střelu na roh.

Dukla měla opět bleskový nástup i do druhého poločasu. A opět u toho byl Manzia, který ve 48. minutě poslal Duklu do dvoubrankového vedení. V 50. minutě ale Varnsdorf dokázal snížit, Jícha zakončil svůj únik na zadní tyč. Dukla ovšem v 60. minutě zvýšila na rozdíl dvou branek, když třetí gól domácích vstřelil Bezdička. Varnsdorf se ale nevzdával a v 64. minutě opět snížil na rozdíl jedné branky povedenou střelou Kučera. Gólovou tečku v zápase a zároveň svou třetí branku vstřelil v 80. minutě Manzia, který se prosadil hlavou po rohovém kopu. Dukla mohla ještě korunovat své vítězství pátou branku, ale střely Mejdra i Bezpalce vychytal brankář Samuel.

Jaroskav Hynek: "Dnešní zápas byl hodně ovlivněn počasím, ale samozřejmě podmínky byly pro obě mužstva stejné. Na druhou stranu, soupeř přijel bránit v hlubokém bloku, což se nám v dosavadních utkáních příliš nestávalo, takže i když se kluci snažili hrát a dostat se přes tu první úroveň soupeřova valu, tak jsme tam měli trošičku horší orientaci, hráli jsme to pomalu a nedošlo to až do takového finále, jaké jsme si představovali. Když se ale kombinace podařila, tak z toho byly pěkné akce, navíc jsme dokázali dát krásnou první branku hned v úvodu utkání. Soupeř byl ale hodně houževnatý, spoléhal na brejky, ve svém středu měl dost zkušeností, takže Varnsdorf k nám jistě nepřijel hrát odevzdaně. Ale myslím si, že jsme nakonec o ty dvě branky byli lepším mužstvem a za vítězství, které nás v poslední době moc nepotkávalo, jsme velmi rádi"