Juniorka si připsala další vítězství

10. 9. 2012 | Redakce

V dnešním duelu proti Baníku Ostrava juniorka potvrdila svou formu a zvítězila 4:1.

7. kolo, pondělí 10. 9. 2012, 14:00
4:1
(2:0)
OstravaOstrava

Dukla Praha: Tetour – Ilko (76. Grafnetr), Jeřábek, Skála, Hanousek – Ouedraogo, Fryčer (61. Milec), Farkaš – Svoboda (70. Mazánek), Kotlík (61. Pták), Čapek (76. Juroška). Trenér: Peřina.
Ostrava: Macej – Byrtus, Kaša, Kolenko, Konečný – Kundrátek (76. Váňa Martin.), Váňa Marek, Foltýn (76. Voves), Holzer – Chromečka, Gomola (70. Hrdlička). Trenér: Papuga.
Branky: 36. Fryčer, 43. Kotlík, 64. Ilko, 76. Pták – 51. Gomola. ŽK: 65. Ilko. Rozhodčí: Adam - Zeman, Duchoň.
Diváci: 98

Začátek utkání nabídl velmi svižný fotbal. Dukla si vytvořila šanci z pravé strany, kdy dvakrát za sebou centroval Svoboda do šestnáctky. První centr obrana hostí zblokovala a druhý byl vyražen směrem k Fryčerovi. Ten pálil z první, ale míč byl sražen na roh. Poté po faulu Baníku na Hanouska následoval přímý kop, po kterém se Macej natáhl, ale míč mu proklouzl. Dobíhající Ouedraogo se už k dorážce nedostal.

Domácí se dostali do další šance přihrávkou ze středu hřiště, která vysunula Svobodu za obranu hostí, brankář byl však u míče včas. Hezkou příležitost si vytvořil opět Svoboda o pár minut později, kdy po nahrávce Ilka prošel z prvé strany šestnáctky do jejího středu, kde pálil. Střelu Macej vychytal. Další akce už přinesla ovoce. Před brankářem se zcela sám ocitl Fryčer a nemýlil se – 1:0.

Ostrava se dostala do šance střelou Chromečka, míč proletěl vedle levé tyče. Následovala krásná akce Hanouska s Kotlíkem, druhý jmenovaný zvýšil na 2:0, když se Hanousek uvolnil po levé straně a přesně nahrál do šestnáctky Kotlíkovy, který rozvlnil síť.

Ve druhém poločase se do šance dostala nejprve Ostrava, ke střele Kundrátka z pravé strany se Tetour musel položit, aby ji chytil. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat. Z podobné pozice jako předtím Ostrava střílel Čapek, stejně tak Macej tuto střelu zneškodnil. Následovala chyba v domácí šestnáctce, kterou využil Gomola – 2:1.

V druhé části druhého poločasu Farkaš přetlačil ostravského obránce a nahrál Ouedraogovi, který zahrozil pěknou střelou z dálky bohužel letící nad. Ostrava se po pár minutách dostala do šance, ale menší závar v šestnáctce Dukly domácí ohlídali. V 64. minutě zvýšil Ilko na 3:1, když se krásně trefil pod břevno z pravé strany. Následující minuty byli aktivnější hosté. Střelou z levé strany ostravský hráč protáhl Tetoura mířící těsně nad. V 76. minutě se však k míči dostali opět domácí a zvýšili střelou Ptáka na 4:1. Závěrečné minuty si už Dukla pohlídala.