Juniorka si neporadila s Hradcem Králové

22. 10. 2018 | Redakce

Den po výhře A týmu nad Opavou si dukelská juniorka neporadila s Hradcem Králové na hřišti soupeře a prohrála 2:4.

12. kolo, pondělí 22. 10. 2018, 15:00 | Zápas ON-LINE
Hradec Králové Hradec Králové
4:2
(3:1)

Hradec Králové: Mach (C) – Kadlec, Miker (89. Šedivý), Gjinollari (79. Střelec), Kundrt, Bičiště (70. Petřík), Soukeník, Kropáček (83. Dermedjan), Vobejda, Locker, Finěk.
Dukla Praha: Hruška – Chlumecký, Kott (C), Mašek, Schneider (64. Šolaja), Kosík (64. Burget), Mentberger, Štursa (46. Janko), Kubů (64. Burget), Bilovský, Podaný (75. Kolman).
Branky: 24. Miker, 30. Kropáček, 39. Bičiště, 74. Miker (pen.) – 8. Štursa, 56. Podaný. ŽK: 34. Bičiště, 67. Kropáček, 81. Kadlec – 73. Mašek, 86. Chlumecký, 87. Burget. Rozhodčí: Klíma – Arnošt, Hock.

Dukle v Hradci Králové patřil úvod zápasu. Už v 8. minutě Ondřej Štursa po pěkné kombinaci překonal brankáře Macha, který si vyběhl moc. V následné desetiminutovce se akce střídaly a byl k vidění akční fotbal. Ve 13. minutě zahrozil hned dvakrát Matyáš Kubů. Ve 20. minutě vystřelil zblízka hradecký Kropáček, brankář Matúš Hruška ho vychytal. Ve 24. minutě ale domácí vyrovnali. Dlouhý centr do vápna přebral na pravé straně Jiří Miker, jeho nechytatelná rána letěla k zadní tyči a bylo to 1:1. Vyrovnání hradecké nakoplo a ve 30. minutě slavili druhý gól. Hlavou se prosadil René Kropáček, který převzal přesný centr z pravé strany.

Ve 34. minutě se vydal do útoku Frederik Bilovský, z velkého vápna pálil jen těsně vedle tyče. Ve 39. minutě pak přidali domácí hráčům ve žlutém třetí ránu prvního poločasu. Ve skluzu skóroval na 3:1 Dominik Bičiště, za tohoto stavu se o pár minut později odešlo do kabin.

V začátku druhého poločasu jsme si nevedli o moc lépe. Matúš Hruška musel hasit šanci Hradce ve 48. minutě, v 50. minutě mířil autor vyrovnávací branky Miker mimo tři tyče. V 56. minutě ale vyšel Jakubovi Podanému přímý volný kop parádně a Dukla se dočkala snížení na 2:3, Hradci tak byla na dostřel. V 59. minutě Hradec ubránil akci Martina Chlumeckého a v 64. minutě se neprosadil Tomáš Kott. V 69. minutě další přímý volný kop Jakuba Podaného úspěšný nebyl.

Po faulu Radovana Maška v pokutovém území v 73. minutě rozhodčí nařídil penaltu pro domácí, kterou s přehledem proměnil Jiří Miker. Hradec Králové už vedl 4:2 a čas se krátil. V 83. minutě šel na bránu domácích Tomáš Kott, brankář si ale vyběhl a balon odkopl. To byla bohužel poslední větší šance zápasu, který skončil naší prohrou.

Tomáš Kulvajt: "Ze skvělého úvodu a třech silných šancí jsme bohužel dokázali vytěžit jen jednobrankové vedení gólem Ondřeje Štursy. To domácí dokázali nepříznivý stav do poločasu zvrátit maximální produktivitou, kdy téměř stoprocentně trestali nedůslednosti v naší defenzívě. Naše další šance naopak zůstaly nevyužité. Snížení na rozdíl jedné branky přišlo v 56. minutě po přesně zahraném trestném kopu Jakuba Podaného a následovaly další dobré příležitosti. V této fázi utkání jsme soupeře přehrávali a vyrovnávací gól byl na spadnutí. Bohužel jsme však chybovali v rozehrávce a z penalty nařízené za faul se domácí dostali opět do dvoubrankového vedení. V dalším průběhu si již zápas pohlídali a dotáhli jej do vítězného konce."