Juniorka si na Julisce poradila s Třincem

24. 4. 2016 | Redakce

V souboji dvou týmů ze spodku tabulky Juniorské ligy měli navrch hráči domácí Dukly. V prvním poločase se do vedení dostali díky přesnému zásahu Bezdičky. Osm minut před koncem stvrdil vedení druhou brankou domácích Slávik.

29. kolo, neděle 24. 4. 2016, 14:00, Juliska
2:0
(1:0)
TřinecTřinec

Dukla Praha: Vávra – Cvrček, Slicho, Bohánek, Bezdička (87. Petrák), Schindler, Beneš (81. Sedláček), Vachoušek (68. Slávik), Farkaš (K), Vokoun (88. Mica), Troníček.
Třinec: Rohel – Velner, Žyla (66. Samiec), Kalfas, Kučera (K) (42. Stříž), Reintam, Zimka, Lachota, Martynek (83. Lanc), Melecký (66. Pustka), Tomovič.
Branky: 19. Bezdička, 82. Slávik.
ŽK: 53. Schindler, 59. Bohánek, 79. Beneš – 48. a 74. Kalfas.
: 74. Kalfas. Rozhodčí: Szikszay – Langmajer, Navrátilová.

Deset minut po úvodním hvizdu se ve velké šanci ocitl domácí Vokoun. Běžel sám na brankáře Rohela a snažil se ho přehodit. Míč ale skončil nad brankou. V 19. minutě se už domácí radovali. Cvrček našel na pravé straně nabíhajícího DAVIDA BEZDIČKU, který obstřelil gólmana a poslal Duklu do vedení. První vážnější příležitost si na své konto připsali hosté v 21. minutě. Kalfas si naběhl na centr z pravé strany a z první mířil vedle levé tyče. Na druhé straně se Vokoun sám probil do koncovky, ale hostující gólman jeho pokus kryl. Opět musel třinecký Rohel zasahovat, když s vypětím všech sil vyrazil krásnou ránu Cvrčka. Bezničkova střela proletěla nad břevnem ve 35. minutě. Minutu před vypršením prvního poločasu se do šance dostal opět Bezdička, ale na Rohela nevyzrál.

Třinečtí fotbalisté se v 58. minutě prodrali do koncovky a z jejich úsilí resultoval rohový kop, který ale fotbalisté Dukly bez problémů ubránili. Vzápětí chybělo Maleckého střele jen několik centimetrů a obdobně si vedl hostují Latocha a chvíli později. V 70. minutě se domácí obrana několikrát zapotila, zablokovala několik střel hostujících hráčů a dokázala zažehnat nebezpečí. Domácí definitivně rozhodli utkání v 82. minutě. Krásnou přihrávku do běhu dostal LUKÁŠ SLÁVIK a navýšil vedení Dukly na 2:0.

Libor Pala: „Dnešního utkání jsem se obával z toho důvodu, že jsme hráli třetí utkání v 7 dnech prakticky v devíti lidech. Byla stejná sestava jako v pondělí nebo ve čtvrtek. Na naší hře to byla vidět. Měli jsme tam plno nepřesností a takových nelogických zkratů. Utkání s Teplicemi jsme odehráli jednoznačně lépe než to dnešní. Jsme velice rád, že kluci bojovali až na kraj svých sil a ukázali svoji morální stránku na té nejvyšší úrovni. Soupeř měl dnes asi 5 hráčů z A-týmu, i když to na hře nebylo tolik vidět. Dnes jsme to zvládli dobře takticky především v defenzivní činnosti a trestali jsme je z brejků. Mám radost z toho, že jsme v devátém utkání získali čtvrté vítězství.“