Juniorka si doma přesvědčivě poradila s Libercem

21. 2. 2016 | Redakce

První utkání jarní části Juniorské ligy zvládla Dukla s přehledem, když porazila Slovan Liberec jednoznačně 5:1. Hlavní hvězdou zápasu se stal Bidje Manzia, který byl do Juniorky zapůjčen pro toto utkání z A-týmu. Byl přítomen u všech pěti gólů. Sám 4 z nich dal a na jeden přihrál.

20. kolo, neděle 21. 2. 2016, 10:15, UMT Mikulova | Zápas ON-LINE
5:1
(1:1)
Slovan LiberecSlovan Liberec

Dukla Praha: Vávra – Jurendič, Troníček, Cvrček, Schindler - Farkaš, Bezpalec, Kovaľ - Bezdička (80. Vokoun), Manzia, Preisler (56. Slávik).
Slovan Liberec: Konečný – Šustr, Tvrzník, Liulka (80. Heppner), Chlumecký, Dydowicz, Machuča, Luckassen, Pospíšil (65. Krejčí), Frimmel, Čuřík (72. Doležal).
Branky: 29. Kovaľ, 61., 77., 86. a 89. Manzia – 40. Frimmel.
ŽK: 20. Kovaľ.
Rozhodčí: Lerch – Melichar, Myška.

První střelou zápasu se prezentoval Luckassen, když pálil vedle tyče brány domácí Dukly. Za tým z Julisky to byl Kovaľ, který jako první prověřil pozornost gólmana Konečného. V 16. minutě hlavičkoval liberecký Muchuča po Luckassenově centru do tyče. Poté v krátkém časovém rozmezí přišly dvě šance hostujícího Slovanu. Nejprve Ljulkova střela proletěla kolem tyče Vávrovy brány a následně brankář domácích podržel svůj tým, když ve stoprocentní šanci vychytal Luckassena. Skóre otevřela Dukla. ROBERT KOVAĽ z první zakončil parádní centr Schindlera. O pět minut později měl každý z týmu po jedné šanci během jediné minuty. Avšak jak hostující Dydowicz, tak domácí Schindler mířili těsně vedle. Vyrovnání přinesla 40. minuta. Denis Frimmel využil hrubé chyby domácí obrany a srovnal stav utkání. Těsně před koncem poločasu zakončil Luckassen ve skluzu brejk Liberce mimo tři tyče.

Severočechy mohl po přestávce poslat do vedení Ljulka, jehož hlavičkový pokus pořádně zatopil domácímu brankáři. V 57. minutě trefil Tvrznik tyč Vávrovi branky. Dukla na tuto situaci odpověděla nejlépe, jak mohla. BIDJE MANZIA si ve středu hřiště vzal míč a povedeným sólem se dostal až do zakončení, se kterým si poradil. V 74. minutě brankář Konečný vytáhl pěknou střelu Bezdičky. O tři minuty později domácí navýšili stav utkání na 3:1. BIDJE MANZIA se probil po pasu od Bezdičky do zakončení a svou šanci proměnil. Hattrick BIDJE MANZIA zkompletoval v 86. minutě. Vokoun poslal z pravé strany přízemní přihrávku, kterou konžský útočník neomylně poslal za Konečného záda. Své galapředstavení zakončil BIDJE MANZIA minutu před vypršením řádné hrací doby, když z dorážky určil konečný stav utkání, tedy 5:1.

Libor Pala: "Z důvodu, že tento víkend nehraje Benešov, jsme dostali 4 hráče z A-týmu. Na kvalitě hry to bylo opravdu vidět. Těší mě, že těch 6 kluků, kteří hráli ode nás, zdatně sekundovali svým kolegům z prvního mužstva. Kromě jedné chyby zahráli velice dobře stopeři a ve středu hřiště podali kvalitní výkon Farkaš s Bezpalcem. Kdybychom hráli otevřený zápas proti Slovanu s hráči pouze z juniorky, tak bychom to měli opravdu těžké. Takto jsme využili Manzii, který je nadstandardní hráč pro tuto soutěž. Ukázal to tím, že dal 4 góly a na jeden přihrál. Manziovi přihrával Kovaľ. To je hráč, který je na tom dobře pohybově a umí to s míčem. Můžu poděkovat Luboši Kozlovi, že nám je zapůjčil a oni si mohli zahrát velkou část utkání."