Juniorka se vrací z Pardubic s vysokým vítězstvím

2. 6. 2014 | Redakce

Juniorka nastoupila k předposlednímu kolu Juniorské ligy v Pardubicích, kde se utkala s východočeským celkem, který je na posledním místě tabulky.

40. kolo, pondělí 2. 6. 2014, 17:00
Pardubice Pardubice
1:5
(1:3)

Pardubice: Stejskal – Fidler, Čáp (76. Pešek), Jan Řezníček II, Mandutz – Klír (60. Portyš), Hron, Knotek, Vanžura (72. Strouhal) – Krejčí, Rydval.
Dukla Praha: Vávra – Kulikov, Schindler, Begič, Klar (61. Petrák) – Jaehyeon Kim, Vrkoč (61. Vosátka) – Vopat (76. Toman), Tetour, Taehyun Kim (76. Mazlouf) – Manzia (73. Gajecký)
Branky: 15. Krejčí – 7. Begič, 21. Schindler, 44. Vopat, 67. Manzia, 71. Manzia. ŽK: 88. Pešek. Rozhodčí: Zadinová – Kubr, Šedivka.

Juniorka vstupovala do utkání jako favorit a svou roli potvrdila hned v úvodní desetiminutovce zápasu. Nejprve zakročil proti šanci Tetoura Řezníček, ale v sedmé minutě už se rozvlnila síť za zády brankáře slavného jména. Begičova hlavička skončila za zády Stejskala. Pardubice ale o necelých osm minut později dokázaly srovnat stav utkání. Krejčího zakončení bylo nad síly Vávry. Přetahovaná o vedení pokračovala a úspěšnější byla Dukla, Schindler poslal míč přímo do šibenice. Branka na 2:1 se ukázala jako rozhodující gól zápasu. Ve 28.minutě bylo znovu rušno před Stejskalem, na konci akce byl Taehyun Kim, jehož přízemní bombu z deseti metrů vyrazil pardubický gólman. Dukla nakonec odešla do kabin s dvoubrankovým vedením - mezi obránce si naběhl Vopat a sám proti pardubickému gólmanovi nezaváhal.

Na začátku druhého dějství byli aktivnější domácí, ale vyložená šance ze strany východočechů nepřišla. Naopak po dvaadvaceti minutách se prosadil Bidje Manzia, který si položil Stejskala a zakončil do opuštěné branky. Střelec z Konga ale neměl dost a o čtyři minuty později přidal svou druhou branku v zápase. Manzia dostal pas na penaltu, s míčem na noze se otočil a zakončil k tyči. Stejskal znovu neměl šanci. V 81. minutě zabránil pardubický brankář šesté brance ve své síti - dvakrát za sebou zlikvidoval šanci Jaehyeona Kima, třetí pokus už letěl nad branku. Šestou branku mohl přidat v 89.minutě i Toman, ale v zakončení mu zabránil jeden z pardubických obránců.

Jaroslav Hynek: V dnešním utkání jsme si vysoké vítězství zasloužili. Myslím, že jsme měli zápas pod kontrolou od začátku do konce, vytvořili jsme si spoustu krásných příležitostí a dali pěkné branky. Hráče bych chtěl pochválit, včetně těch, kteří se k nám připojili poslední dva zápasy. Jak Jae a Taeho z Koreje, tak i Manzia, který se vrátil po dlouhém procesu vyřizování víz, odehráli dobrý zápas. Všichni tři hráči podali velice dobrý výkon. Manzia to ještě okořenil dvěma brankami a dvěma asistencemi. Takže po této stránce můžeme být maximálně spokojeni. K tomu jsme dali krásné góly. Zápas jsme si užili a věřím, že i v dalším utkání, v poslední kole v Liberci, podáme také fajn výkon a proti těžkému soupeři odehrajeme dobré utkání.